Відбулася зустріч представників виконавчої влади та депутатського корпусу Запорізької міськради з депутатами міської ради Оберхаузена, яку провів секретар міської ради Роман Таран.

Учасники зустрічі як з німецької сторони, так і з української – представники різних політичних партій. У складі делегації депутатів міської ради Оберхаузена – члени соціал-демократичної, християнсько-демократичної партії Німеччини, лівих сил, партії зелених і ліберальної партії. Місто Запоріжжя представляли депутати міської ради від Партії регіонів, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, Комуністичної партії, депутатської групи “Рідне місто”.
Головними темами обговорення стали питання екології, принципи діяльності депутатського корпусу Запоріжжя та Оберхаузена, робота сфер освіти та охорони здоров’я, а також принципи наповнення міських бюджетів міст-побратимів.
Керівник німецької делегації, заступник обербургомістра Еліа Альбрехт Майнц наголосила на важливості співпраці між Запоріжжям і Оберхаузеном.
– 26 років тому наші міста уклали партнерство, і ця співпраця між нашими містами триває досі. Ми цьому дуже раді. Велике спасибі тим, хто зробив наші міста партнерами. Ми сьогодні присутні тут, щоб і надалі продовжувати розвивати тісні контакти між нашими містами і в першу чергу між молоддю. Я хочу висловити подяку за запрошення і за вашу готовність до дискусії, це дуже важливо.
Секретар міської ради Роман Таран розповів гостям про економічний і культурний потенціал Запоріжжя. Він зазначив, що наше місто входить в десятку лідерів за рівнем економічного потенціалу України. Також секретар міськради розповів про принципи роботи депутатського корпусу Запоріжжя.
Характеризуючи екологічну ситуацію в Запоріжжі, начальник управління з питань екологічної безпеки Гліб Золотарьов зазначив, що одним з напрямків роботи міської ради є створення екологічно безпечних умов. У місті розроблена природоохоронна програма. І постійна комісія з екології міської ради тісно працює з великими підприємствами, відслідковуючи етапи реконструкції цехів, а також будівництво нових природоохоронних об’єктів.
– Оберхаузен, як і Запоріжжя – промислове місто. Для нас важлива галузь – це видобуток руди та вугілля, – зазначила заступник обербургомістра Еліа Альбрехт Майнц. – Більшість робочих місць у нашому місті дають підприємства вуглевидобувної промисловості. Ці галузі індустрії є найважливішими для нас. Сьогодні ми намагаємося модернізувати наше місто, але модернізацію пов’язуємо з цими галузями, не забуваючи, що вони для нас ведучі. Ми підтримуємо вас у тому, що потрібно вирішувати екологічні проблеми. Це є найважливішим питанням і для нашого міста. Оберхаузен готовий підтримати вас у цьому питанні.
Учасники зустрічі обговорили також інші важливі питання життєдіяльності двох міст. А на завершення обмінялися пам’ятними сувенірами.
Делегація депутатського корпусу Оберхаузена пробуде в Запоріжжі до 17 червня. У програмі перебування – відвідання школи № 103, а також екскурсія по історичних місцях міста.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА