Віддалена робота з мрії перетворилась на сувору необхідність

Вся Україна звикає жити та працювати в умовах карантину. Запоріжжя – не виняток. Не зважаючи на те, що в місті не виявлено жодного випадку інфекційної хвороби, всі обмежувальні та профілактичні заходи працюють на повну. Готуються лікарні, обмежено рух транспорту, а багатьох працівників перевели на дистанційну роботу, або просто відправили по домівках.

І якщо до початку пандемії коронавірусу можливість заробляти, не виходячи з дому, була просто бажаною, то зараз, в умовах карантину, це стало для багатьох чи не єдиним доступним варіантом праці. Тож, які є можливості працевлаштування дистанційно, читайте нижче.

Згідно дослідження компанії “HeadHunter”, до теперішнього часу роботодавці не надто активно співпрацювали з віддаленими працівниками. Подібних пропозицій на ринку праці було всього лише 7-10% від загальної кількості. Найбільше шансів знайти віддалену роботу мають спеціалісти з продажу – продавці по телефону, телемаркетологи, менеджери по роботі з клієнтами та спеціалісти з прямих продажів. Трохи менше вакансій пропонує IT-сфера, але розробникам програмного забезпечення та системним адміністраторам знайти дистанційну роботу легше за все. Також у трійці лідерів за пропозиціями віддаленого працевлаштування – робота для перекладачів. Пріоритет – знавцям англійської, німецької, іспанської мови тощо.

Крім того, гарним варіантом заробітку в умовах карантину стануть монетизація хобі або часткова зайнятість. На ринку праці є пропозиції для тих, хто захоплюється фотографією, або тих, хто майстерно пише. Також підзаробити грошей можна, й ставши віддаленим науковим співробітником – фактчекером. Однак для цього потрібна профільна освіта.

Якщо ж жодне з ваших захоплень не може приносити прибуток, а нинішня робота не передбачає можливості виконувати завдання дистанційно, то можна використати карантин для освоєння нової професії. Тим паче, що розвиток сучасних технологій дозволяє онлайн-навчання та курси. Особливо слід звернути увагу на такі напрямки як аналітика даних, тестування програмного забезпечення та SMM.

Читайте також: 6 порад для ефективної роботи вдома