Найголовнішою специфічною особливістю Запорізького регіону, на відміну від інших, є те, що одночасно необхідно вести бойові дії та вирішувати цілий спектр проблем, пов’язаних з гуманітарними питаннями. Це і евакуація, і гуманітарна допомога жителям окупованих територій і підтримка критичної інфраструктури у зоні бойових дій.

Завдяки зусиллям всіх громадян та їх відповідальності, роботі волонтерів та органів влади, військових – Запоріжжя живе.

Запоріжжя слугує й прихистком для тих, кого евакуювали з Маріуполя, Донбасу та Херсонської областей. За період війни через обласний центр евакуювали понад 180 тисяч осіб. Лише за минулий день до міста заїхало 904 людини. До цього кілька днів людей не пропускали на блокпостах. Потік переселенців не припиняється.

Тим часом окупаційна влада планує протиправну видачу російських паспортів на окупованих територіях. Попри це, у Запорізькій ОВА налагоджено зв’язок із представниками влади, а також з керівниками комунальних служб на тимчасово окупованих територіях.

Окупанти намагаються захопити владу, взяти під контроль системи життєдіяльності. За допомогою залякування окупанти намагаються схилити людей до колаборації. Такий крок, як видача паспортів, насправді є підступним планом окупаційних військ.

Кожен громадянин на підконтрольних або окупованих територіях чудово бачить приклад Криму, Донецької та Луганської областей, які були захоплені російською федерацією. Сьогодні окупанти проголошують видачу паспортів, щоб потім використовувати цих людей, в тому числі й у мобілізаційних заходах.

За матеріалами ЗОВА.

____

Посилання на наш Телеграм-канал