Бути студентом – це престижно та весело
Студентство або кращі роки життя – це збірне поняття, яке в більшості випадків викликає тільки позитивні емоції, трепетні спогади, яскраві події і, безумовно, щирий сміх. Звичайно, у студентів є і своє свято в році, а в Україні День студента так взагалі проходить двічі на рік. Як же зараз живуть і відзначають своє свято сучасні молоді люди – дізнавалася «Запорозька Січ».
Молодь зазнала втрат
День студента – свято, яке об‘єднує молодь з різних куточків світу. Осіннє свято – це «міжнародна версія», відзначається воно 17 листопада. А українські студенти з року в рік також гуляють 25 січня, і зараз ми розповімо, чому.
Всесвітній день студента був заснований у Лондоні у 1941 році на міжнародній зустрічі студентів. Свято присвячене трагедії. Цього дня у 1939 році нацисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були відправлені до концтабору. 9 студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в‘язниці. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. В пам’ять про ці події на Всесвітньому конгресі студентів і був заснований Міжнародний День студентів.
Що стосується української дати, то історія більш позитивна. До XVIII століття в Російській імперії (куди в ту пору ще входила і Україна) студентів не існувало як класу. «Днем народження» студентів заведено вважати 12 січня 1755 року (25 січня за новим стилем), коли імператриця Єлизавета Петрівна уклала наказ про створення університету.
Як святкують день студента в різних країнах світу?
У кожній країні будь–які свята відзначають по–своєму, і День студента не виняток. Усе залежить від менталітету жителів.
Отже, в Україні офіційного свята як такого немає, і все залежить від політики навчального закладу. У багатьох з них зустрічають свято традиційними ярмарками і концертами. У навчальних закладах скорочують час занять, кращих студентів нагороджують грамотами та призами. Що стосується винуватців свята, то вони або взагалі не відзначають, або святкують у вузькому колі друзів.
А ось в Америці свято студентів – це в більшості випадків черговий відмінний спосіб зібратися та повеселитися. Можливо, це тому, що тут молоді люди по максимуму намагаються поринути в атмосферу студентського життя, адже там бути студентом престижно. Хоч в самому навчальному закладі не завжди відбувається щось масштабне за ініціативою керівництва, студенти розважаються, як можуть. У це свято компаніями або навіть цілими групами молоді люди вирушають за місто, відвідують нічні клуби, а є і такі, що просто замовляють доставку їжі додому і влаштовують домашні піжамні вечірки. Загалом, кожен розважається на свій смак.
У Німеччині День студента в університетах так само святкують по–різному. Найчастіше в цей день скасовують всі заняття, проводять спортивні змагання. Якщо дозволяє погода, студенти святкують на відкритому повітрі, влаштовують дискотеки та вечірки.
Цікаво, але у країнах Азії, наприклад в Японії, Кореї, Таїланді тощо такого свята взагалі немає.
На жаль, цього року через ситуацію з коронавірусом свято буде значно відрізнятися від минулих років, оскільки у багатьох країнах навчальні заклади працюють на дистанційній основі. Але це зовсім не скасовує факт індивідуального святкування, або у невеликій компанії.
Як воно – бути сучасним студентом?
Студентство – це велика відповідальність. Більшість нинішніх студентів обіцяють собі спробувати бути істинним зразком для наслідування. Хоч це і важливо для репутації вишу і розвитку особистості, але не завжди виходить виконувати.
На жаль, в житті трапляється все по–різному, вчорашні випускники–відмінники сьогодні стають сірою масою студентської громади, а їхні прізвища викладачі не можуть пригадати на 5 курсі. А в обличчя при неформальній зустрічі і зовсім не впізнають.
Це сумно, адже коли, як не в студентські роки, досягати успіху, демонструючи свій ораторський талант, глибокі знання зі спеціальності, активність в позаурочній діяльності і комунікабельність по життю. Якщо не навчитися цього в університеті, то потім вже навряд чи вдасться, а до дорослого життя і зовсім буде складно адаптуватися.
Саме тому студенти намагаються по максимуму брати від життя все, щоб потім не було шкода безглуздо прожитих студентських років. Хоча, як кажуть самі студенти, не завжди це вдається робити, через велику зайнятість.
Студентство – це активний відпочинок
Саме навчаючись в університеті є чудова можливість вибратися зі свого міста та побачити світ за досить невеликі кошти. Наприклад, взимку можна покататися на лижах та санчатах в горах, навесні відвідати якесь місто, виїхати на природу. Як мінімум, це романтично, пам‘ятно і неординарно. А головне – яскравий відпочинок у хорошій компанії.
Так, можливо, всюди їздити ви не захочете і не зможете, але хоч раз на рік побалувати себе таким приємним подарунком не складе проблем. До того ж вибір напрямків дуже великий.
Так одна зі студенток запорізьких вишів поділилася своєю історією.
– Насправді я дуже люблю довгі поїздки, але фінансова можливість, як і у кожного студента, лишає бажати кращого. Проте одного разу до нашої аудиторії завітали активісти університету, які розповіли про те, що вони збирають компанію для невеликої подорожі–відпочинку на зимовий горно–лижний курорт. Мене дуже насторожило те, що ціна не відповідала обіцянкам. Проте викладач нас тоді заспокоїв, і сказав, що все правильно, і бентежитися не варто. І я ризикнула та поїхала. Мені так сподобалося, що протягом 4 років я завжди намагалася дізнатися про новенькі поїздки і часто до них долучалася, – розповіла Маргарита Подольска.
Студентство – це перший крок у доросле життя
Дуже часто студенти поєднують роботу і навчання, причому встигають і оцінки хороші отримувати, і поступово ставати фінансово незалежними людьми. Для більшості це стає значущим кроком і можливістю отримати посаду, на якій можна продовжити роботу навіть після закінчення вишу.
А головне, завдяки роботі 70% підлітків самостійно оплачують навчання, мають гроші на кишенькові витрати, а деякі навіть знаходять можливість за свій рахунок покинути рідну домівку.
Як правило, викладачі не перешкоджають частковій трудовій зайнятості, але тільки в тому випадку, якщо робота не знижує успішність і не порушує навчальний розпорядок того чи іншого студента.
Читайте також: Як карантин змінив навчання запорізьких студентів