Осінні канікули можна легко зробити цікавими та корисними

У Запоріжжі школам було рекомендовано з 18 жовтня піти на осінні канікули. Тому значна частина дітей наразі відпочиває від навчання. Поки планується, що канікули триватимуть до 1 листопада, але їх можуть і продовжити. Тому для багатьох батьків наразі постає питання: Чим зайняти дитину на канікулах?

Поки на вулиці ще тепло, слід максимально багато часу проводити на свіжому повітрі. Батькам з дитиною можна прогулятися по парках та скверах, знайти місця в Запоріжжі, де вони ще не були. Можна також організувати пікнік або читання улюблених книг в незвичайних умовах. У парку можна назбирати листя, каштанів, жолудів та зробити з них саморобки. Під час прогулянки батьки можуть придумати для дитини цікаве заняття. Наприклад, викласти з листя лабіринт і запропонувати дитині пройти його.

Спробуйте привчити дітей піклуватися про себе і ближніх: взяти тваринку на кілька днів чи відвідати притулок.

Безліч розваг можна придумати й удома. Наприклад, організувати сімейний кінозал, або вечір настільних ігор. Дитина може спробувати приготувати їжу для себе або навіть для всієї родини. Можна попросити дитину допомогти зробити щось по дому. Організуйте невелику «революцію» в кімнаті школяра. Разом з ним поновіть меблі (пофарбуйте, створіть оригінальний розпис), перегляньте іграшки та книжки, непотрібне віддайте дитячому будинку. Такі справи, суміщені з розвагою, розвивають раціональне мислення, навчають навичкам організації життєвого простору.

Можна доручити дитині прибирання в шафі, а потім запропонувати їй примірку речей і складання модних луків.Так, дитина вчиться поєднувати речі, підбирати потрібний одяг для різних випадків, одягатися відповідно до погоди тощо.

Влаштуйте піжамну вечірку. Запропонуйте дитині покликати друзів на піжамну вечірку з переглядом мультфільмів або фільмів.

Організуйте для дитини або всієї родини осінню фотосесію. Можна звернутися до професійного фотографа, який допоможе зробити якісні світлини. А можна обзавестися фотоапаратом і дати можливість дітям самим спробувати зробити зйомку, а потім навіть створити фотоальбом.

Варіантів безліч. Головне включити фантазію та не забувати про основні карантинні правила.

Читайте також: Як зробити гарні фото восени – поради запоріжцям.