Здається, що зараз для повноцінного харчування не обійтись без популярних авокадо або чіа

Дієтологи радять, як підібрати дешевші, проте такі ж корисні аналоги цим та іншим модним дорогим продуктам.

Секрет здорового та повноцінного харчування, ключ до здорового тіла, яке не запасає жир, – в поєднанні білків, жирів, вуглеводів, а також доборі мікронутрієнтів. Тому варто складати свій раціон так, щоб підтримувати цей здоровий баланс. А корисних речовин повно й у звичних нам продуктах.

Гарбузове насіння замість авокадоunnamed

Усі так люблять авокадо за те, що у ньому багато жирних кислот. Проте їх не менше й у знайомому гарбузовому насінні.

Завдяки вітамінам А та Е шкіра зберігає пружність і молодість, а рекордна кількість цинку бореться з раковими клітинами.

Лише 30 грамів гарбузового насіння замінить 50 грамів авокадо.

Нут замість кіноа8e87dc0c0f9c307cb17723391bd0cd94

Нут нічим не гірший, а в дечому і кращий за популярне кіноа, адже в ньому 18-19 грамів білка на 100 грамів продукту. Тоді як в кіноа – лише 14-16 грамів.

Нут так само не містить глютену, багатий клітковиною, вітамінами, корисними кислотами. Він прискорює метаболізм, покращує травлення і корисний при цукровому діабеті.
З нуту можна приготувати багато корисних і смачних страв: супи, салати, пасти, каші тощо.

Чорна смородина замість лохини

Оберіть чорну смородину не тільки через її ціну, а й тому, що вона у рази корисніша за лохину. Зокрема, містить набагато більше вітаміну С, кальцію, магнію, натрію, фосфору та інших елементів. У ягоді багато клітковини, яка допомагає роботі кишківника, а її антиоксиданти уповільнюють старіння і нормалізують артеріальний тиск. Ми звикли чути, що у яблуках та гранатах багато заліза, ви здивуєтесь, але у чорній смородині заліза більше!

Мед замість кленового сиропу247068891

Звичайний натуральний мед, який можна купити у будь-якого бджоляра – перевірений часом натуральний продукт, користь якого безперечна. Мед багатий на всі вітаміни групи В, К, Е, С, макро- і мікроелементи.

Кунжут замість чіаccdd04a5288021136018fbf8a7ffba07

Кунжут – це дрібне насіння, яке можна побачити на магазинних булочках.

Насіння кунжуту багате на здорові вітаміни, білки й жири, які допоможуть наростити м’язову масу. Нарівні з чіа кунжут знижує рівень холестерину і кров’яний тиск. Щоб отримати максимум корисних властивостей від кунжуту, краще його подрібнити або замочити на ніч. А ось смажити не варто.

Буряковий цукор замість тростинногоЦе-буряковий-сахар

Насправді немає ніякої різниці у калорійності між буряковим цукром та тростинним. Різниця лише у ціні – останній везуть з тропіків, а буряковий вирощують у наших краях. Надавати перевагу краще неочищеному коричневому буряковому цукру.

Читайте також: Які ціни на фрукти і ягоди на ринках Запоріжжя