Не всі мешканці України дотримуються обмежень, введених урядом та місцевою владою через поширення коронавірусної інфекції

Третина населення України вважає, що заходи, введені в країні з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції є адекватними. А ось дотримуються їх не всі й не завжди. Про це свідчать результати онлайн-опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, рекомендацій «виходити з дому лише за нагальної потреби» дотримуються 39% опитаних. При цьому зневажають подібний захід 15 % українців. При виході з дому завжди одягають маску майже чверть жителів країни. Однак 23% опитаних зазначають, що так і не змогли придбати цей засіб індивідуального захисту.

Зовсім не дезінфікують свої мобільні телефони та гаджети або рідко це роблять 37% українців. Зате часто й ретельно миють руки майже всі опитані. Лише 3% опитаних зазначають, що рідко вдаються до подібних гігієнічних заходів профілактики.карантинны хаходи

Завжди уникають контактів з іншими людьми 26%. Проте кожен п’ятий продовжує спілкуватися з рідними, близькими, знайомими, колегами у звичайному режимі.

Цікаво, що найбільше в період карантину українців турбує здоров’я близьких та своє власне. Майже половина опитаних зазначають, що непокояться через невизначеність ситуації. Третина мешканців країни переживають через фінансові  труднощі та складність перебувати вдова. Страх втратити роботу та неоплачувана відпустка турбують найменшу кількість населення.

Нагадаємо, в Україні карантинні заходи продовжені до 24 квітня. Також в усій країні введений режим надзвичайної ситуації.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, у Запоріжжі дотримання вимог карантинного режиму перевіряють спеціальні мобільні групи.

Читайте також: У Запоріжжі підтверджені перші випадки захворювання на коронавірус