Всі діти мають право відвідувати навчальні заклади

Як повідомила директорка департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова, освітяни не мають законодавчої бази для відмови в навчанні невакцінованим дітям.

У Запоріжжі відомо про декілька випадків, коли школярів не допускали до навчання без довідки про щеплення. При цьому, закон про освіту надає право всім дітям навчатися в школі.

За словами Тетяни Озерової, заборонити дітям відвідувати заклади освіти ніхто не має права. Вона також наголосила, що для зарахування дитини до школи один з батьків повинен подати до цього навчального закладу заяву, копію свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує його особу, оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», а також оригінал або копію відповідного документа про освіту, якщо він є.

Рішення про зарахування дитини до школи приймає тільки керівник закладу в індивідуальному порядку, тому що саме він несе відповідальність за створення безпечних умов для навчання, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Через недосконале законодавство у дітей, яким не робили щеплень, та в тих, хто вакцинувався не за графіком, виникають проблеми із відвідуванням закладів освіти.

Нагадаємо, в середині серпня  департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА повідомляв, що невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до щеплень, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями, а  в переліку довідок до школи була і «Карта профілактичних щеплень» (форми № 063/о).

Читайте також: Запорізькі школярі мають пільги на проїзд.