Як свідчить статистика, у кожного четвертого жителя нашої планети в спекотну погоду починається головний біль

Причин у цього сезонного болю може бути декілька

Тиск

Однією з найпоширеніших причин є істотне зниження вмісту кисню в повітрі. При цьому навіть мінімальне фізичне навантаження посилює «кисневу спрагу». Намагаючись заповнити дефіцит дорогоцінного кисню, судини головного мозку різко розширюються, і ми відчуваємо, наче наша голова стала важкою, почала «пухнути». Стан з бадьорого і життєрадісного миттєво переходить в аморфний і розбитий. Тіло не хоче слухатися, хоче лежати і не ворушитися.

Однак, навіть якщо ви весь день пролежите на дивані, мерзенний стан нікуди не піде. Фахівці радять прогулятися біля водойми, а краще – біля фонтану, де витає безліч бризок. На крайній випадок згодиться і побутовий зволожувач повітря в кімнаті.

Духота

Спека, духота і прямі сонячні промені – теж провокатори літнього головного болю. Особливо від спекотної духоти укупі з перевтомою страждають гіпотоніки. Крім того, низький тиск, який зазвичай передує дощу, теж провокує головний біль напруги.

Для всіх інших підвищення температури на кожні 5° на 7,5° загрожує головними болями.

За твердженням багатьох лікарів, головний біль і навіть мігрень можуть викликатися яскравим сонячним світлом. А іноді – не стільки самими променями, скільки сонячними відблисками. Тому в літній час фахівці рекомендують мати в наявності головні убори та сонцезахисні окуляри.

Зневоднення організму

Коли спекотно і волого, ризик зневоднення і теплових ударів зростає. Це відбувається тому, що при вологому повітрі піт не може випаровуватися і охолоджувати тіло так само швидко, як за звичайних умов. Що призводить до підвищення температури тіла і потреби в більшій кількості рідини, яку у спеку організм втрачає з величезною швидкістю.

У спеку через шкіру у людини може випаровуватися до 1,5 л води в день. І не завжди ми повною мірою заповнюємо обсяг втраченої вологи. Вкрай рідко він наближається до норми. Мало того, ми навіть можемо не підозрювати, що зневоднені зсередини.

Щоб запобігти літньому зневодненню, щодня потрібно споживати не менше 2 л чистої води.

Фізична активність у спеку

Ще одна поширена причина головного болю в літні місяці – будь-яка фізична активність просто неба.

А незвичне фізичне навантаження в спекотний день взагалі – провокативний фактор для патології, що дрімає, і про яку людина може навіть не підозрювати. Дуже багато серцевих нападів або кризів (як гіпертонічних, так і гіпотонічних) з летальним результатом відбуваються саме влітку, і саме у тих, хто не знав про проблеми зі здоров’ям.

Продукти харчування

Лікарі всього світу благають нас не пити спиртного в спеку. Алкоголь викликає зневоднення, виявляючи сильну сечогінну дію, що веде до дегідратації всього організму. Провокаторами головного болю є червоне вино, пиво, віскі і шампанське.

Також спекотні дні ми часто і багато їмо морозива. І не знаємо, що іноді прийом холодної їжі породжує головний біль, особливо якщо ви перегрілися через фізичні вправи або спеку. Зазвичай біль від холодного виникає в зоні лоба, триває від кількох секунд до кількох хвилин.

Кофеїн – одна з найгірших речей, яку можна випити влітку, коли організм зневоднений. Він зневоднює більше, ніж просто спека. Лікарі-дієтологи відзначають, що навіть 400 мг кофеїну на добу здатні викликати приступ головного болю, який триває близько тижня після його вживання. Цей біль має пульсуючий характер і посилюється при різкому вставанні, нахилах, при фізичних навантаженнях.

Кофеїн присутній в дешевих сортах чаю, що складаються з перемеленого листя в заварювальних пакетиках. Також кофеїн є в шоколаді, каві, какао, кока-колі і енергетичних напоях.

Тож робимо висновки…

Який артеріальний тиск вважається нормальним

З віком артеріальний тиск у людини збільшується. Такі зміни є нормальними, адже в організмі відбувається старіння, що і провокує патологічні порушення. Однак важливо пам’ятати, що всі ці цифри є середніми показниками. Для визначення точного індивідуального тиску слід регулярно проводити вимірювання і консультуватися з лікарем.

20 років  – чоловіки – 120/75; жінки – 115/70;
30 років – чоловіки – 125/80; жінки – 120/75;
40 років – чоловіки – 130/83; жінки – 125/78;
50 років – чоловіки – 135/85; жінки – 130/80;
60 років – чоловіки – 140/86; жінки – 135/85;
70 років і старше – чоловіки – 145/90; жінки –  140/85.

Читайте також: Чим дешево і корисно замінити дорогі продукти