Автомобільна аварія – це завжди трагічно

Особливо якщо результатом ДТП є людські жертви. Автомобільний транспорт є найнебезпечнішим з усіх доступних людині. Адже саме ДТП, за статистикою, посідають 1 місце за кількістю загиблих і постраждалих у всьому світі. За цим параметром автомобілі значно випереджають залізничний, авіаційний і водний транспорт. Що ж найчастіше стає причиною фатальних помилок за кермом, розбиралась «Запорозька Січ».

Згідно зі статистикою патрульної поліції, в Запорізькій області за 3 місяці 2021 року сталося 1682 дорожньо-транспортних пригод. У них отримали травми різного ступеня 295 осіб, 29 загинули.

Найпоширенішими причинами ДТП є, в першу чергу, порушення правил маневрування – 47% від загальної кількості ДТП, розповідають поліцейські. На 2 місці – перевищення безпечної швидкості руху, далі йде недотримання дистанції і бічного інтервалу.

Останнім часом трапилось кілька гучних ДТП. Прикро, але в пригоди потрапляє і громадський транспорт. Так нещодавно біля прохідної ЗАЗу на пр. Соборному водій Mitsubishi Lancer їхав на великій швидкості і не впорався з керуванням. Автомобль занесло на зустрічну смугу, де машина врізалася в маршрутку. В результаті 40-річна пасажирка легкового авто померла на місці події, а водія ушпиталили у вкрай важкому стані. Чоловік помер у лікарні. Загиблі були чоловіком і дружиною, у них залишилося двоє дітей…

Часто-густо через ДТП місто годинами стоїть у заторах, особливо страждають через пробки на мостах та греблі ДніпроГЕС жителі Правого берега та Бабурки.

Щороку в Запоріжжі кількість дорожньо-транспортних пригод не скорочується. Найпоширеніші причини ДТП: недотримання дистанції, водіння в нетверезому стані, виїзд на смугу протилежного руху, перевищення швидкості, порушення правил обгону, неуважність. До списку варто ще додати недооцінку погодних умов (як наслідок, наприклад, несвоєчасну зміну гуми), а також водіння у втомленому стані.

Найнебезпечнішими в Запоріжжі є ділянки на перетині доріг: на пр. Соборному, на вул. Перемоги, вул. Чарівній, відрізок від вул. Миру до Української, частково Прибережна автомагістраль, Хортицьке шосе, кажуть співробітники патрульної поліції.

Загалом, виїжджаючи на трасу, слід пам’ятати, що автомобіль – це не тільки засіб пересування, але ще й засіб пересування підвищеної небезпеки, особливо в руках водія, який самовпевнено вважає, що «море йому по коліно».

Читайте також: Запоріжці схвалюють службу інспекторів з паркування