Понад рік в нашому місті працює Служба інспекторів з паркування, яка виявляє порушників ПДР у частині паркування або зупинки транспорту
За цей час багато хто з водіїв зрозумів, що порушувати правила – дорого, бо штрафи «прилітають» усім, навіть вельмишановним особам. До речі, багато хто з містян наполягає на розширенні штату Служби, аби рейди проводилися ще частіше.
Щедрі або ледащі?
У свій перший рейд запорізькі інспектори з паркування вийшли ще 4 березня 2020 року на пр. Металургів. Потім були й сотні рейдів у різних районах Запоріжжя, де автовласники постійно порушували правила паркування або зупинки своїх авто. І, звісно, отримували за це штрафи. Раніше покарання дорівнювалося 510 грн, а після оновлення законодавства – 680 грн. Але при сплаті у 10-денний строк є можливість отримати 50% знижку.
Усього за рік роботи інспекторами винесено 10 890 повідомлень та постанов, з яких 9030 було сплачено добровільно або в примусовому порядку, що принесло до бюджету міста 2,5 млн грн.
Місця найбільших порушень Правил дорожнього руху в частині зупинки/стоянки – це район бул. Шевченка, вул. Зелінського та Незалежної України, площа Фестивальна, території біля міських ринків. Наприклад, минулими вихідними під час рейдів на Критому та Центральному ринках інспектори виписали 136 повідомлень та постанов на загальну суму майже 90 тис. грн. Цікаво, що 4 порушники отримали свої штрафи повторно, троє – втретє, а один «щасливчик» отримав свій 6-й (!) штраф. Мабуть, це рекордсмен з поповнення бюджету міста, адже всі кошти зі штрафів поповнюють не державний бюджет, а саме міський.
«Шановні водії, відсутність вільного місця поруч із ринком – це не привід паркуватися із порушенням. Завжди можна стати трохи далі, пройтися 100-150 м, не наражати на небезпеку інших і при цьому зекономити для себе 680 грн», – кажуть інспектори.
До речі, штрафи отримують і депутати, і представники силових відомств, і навіть представники органів центральної влади. Наприклад, у квітні бюджет міста штрафом за порушення поповнив дехто з координаційного центру Офісу президента України.
Також у Службі нагадують, що водії, так званих, спецавто не мають права зловживати своїм особливим становищем, і якщо вони на роботі – то і привілеїв ніяких не мають. Так, нещодавно штраф отримав водій швидкої допомоги, яка належить до приватної медичної клініки міста. Він просто зупинився майже на «зебрі» аби… випити філіжанку кави.
«Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 ПДР за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. В цьому випадку ніякого невідкладного завдання не було. Штраф 680 грн», – таким було категоричне рішення інспекторів.
Більше інспекторів!
Чи змінилось щось на краще цього року? Судячи зі звіту «Служби інспекторів з паркування», культурі паркування багато водіїв так і не навчились. Адже станом на 11 травня від накладених та сплачених за порушення Правил дорожнього руху штрафів на таких горе-водіїв до бюджету міста вже надійшов перший цього року 1 млн грн, що, до речі, значно перевищує витрати на функціонування самої служби цих інспекторів.
Загалом, цього року запорізькими інспекторами було винесено 4217 постанов та повідомлень на загальну суму 2,1 млн грн.
З цієї кількості понад 3 тис. штрафів було накладено за порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху – зупинку ближче 10 м від пішохідного переходу, перехрестя або виїзду з прилеглої території тощо. Тобто за ті порушення, які реально наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху.
За рік інспекторам вдалося трохи змінити ставлення водіїв щодо необхідності дотримання Правил дорожнього руху та завоювати народну любов пішоходів. Тому містяни вважають, що інспекторів з паркування має бути в місті більше. Нещодавно на цю тему була ціла дискусія на сторінці Служби в соцмережі. Запоріжці просять збільшити штат Служби, аби рейдів було ще більше, а порушників – менше. Бо якщо водії будуть знати, що майже на кожному розі у випадку порушення ПДР у частині паркування авто їх можуть оштрафувати, то й порушень буде менше і, відповідно, рівень безпеки на дорогах стане вищим.
Ну і ну!
Біля Центрального ринку 12 травня власник зелених «Жигулів» просто залишив їх на трамвайній колії, а сам пішов по покупки. Таким чином він надовго перекрив рух трамваїв на вул. Жуковського, за що і поплатився. На виклик приїхали не лише інспектори з паркування, а й патрульні. Правоохоронці не стали чекати, поки порушник здійснить всі покупки та повернеться до автівки. Її на евакуаторі відправили на штрафмайданчик, а водієві виписали штраф за порушення правил паркування.
Для повернення авто йому доведеться сплатити і за штрафмайданчик.
Читайте також: У Запоріжжі визначили переможців екологічного фотоконкурсу