Автомобілісти-початківці раз по раз потрапляють в таку ситуацію, коли покришки автомобіля зношуються швидше, ніж хотілося б
В кінцевому результаті все це виливається в додаткові і нікому не потрібні витрати. А як цього уникнути?
Для того, щоб подібного не відбувалося, слід розібратися в тому, чому взагалі таке трапляється. Можна виділити 6 основних причин.
1. Якість дорожнього покриття
Перша і чи не найголовніша причина, через яку відбувається передчасне зношування покришок, це низька якість дорожнього покриття. На жаль, із цією проблемою сам автомобіліст зробити нічого не може. Особливо погана ситуація на дорогах периферійних населених пунктів.
2. Стиль керування
Великий вплив на швидкість зношування покришок також робить манера їзди. Занадто висока швидкість руху, а також численні різкі гальмування гарантовано знижують ресурс гуми. Вирішити цю проблему просто – достатньо привчити себе більше не ризикувати взайве на дорозі.
3. Рівень тиску
Тиск у шинах робить не менший вплив на швидкість зношування гуми, ніж згадана вище манера водіння. Для того, щоб уникнути негативних наслідків, необхідно не просто стежити за поточним рівнем, а домагатися того, щоб він відповідав показникам, наведеним у технічній документації.
4. Шини не під сезон
Своєчасна заміна гуми на відповідну сезону – також важливий аспект продовження життя автомобільних покришок. Їзда із зимовою гумою в теплу пору року призводить до руйнування шин. Висока температура впливає на них вкрай негативно, нагрів матеріалу протектора призводить до його прискореного сточування. Теж саме відбувається і з літньою гумою, якщо вона потрапляє на мороз і при цьому піддається навантаженням і тертю.
5. Якість самих шин
Досвідчений автомобіліст знає про те, що не варто ставити дешеві шини на колеса. Вироби з невисоким рівнем якості не просто швидше зношуються, вони набагато схильніші до різних негативних впливів, особливо при високих навантаженнях і перепадах температури.
6. Дисбаланс
Наостанок варто згадати ще й про таку проблему, як дисбаланс коліс (його можна відчути, коли машину веде в якийсь бік). Він стає причиною радіального і бічного биття. Як результат – прискорене зношування шин, але що ще гірше – прискорене зношування ходової частини авто.
Читайте також: Запоріжцям розповіли про правила паркування у дворах багатоповерхівок