Система електронних петицій до Запорізької міської ради існує вже не перший рік, і має неабиякий попит у містян
Якщо звернення та пропозиції громадян набирають необхідну кількість голосів – їх мають розглядати депутати щодо доцільності втілення цих ідей. Тож чого хочуть мешканці міста? «Запорозька Січ» завітала до сервісу петицій, опублікованих на сайті міськради, та пропонує ознайомитися з найбільш популярними.
Пропозиція щодо відновлення навчального процесу
Автор цього звернення пише, що «у зв’язку із навантаженням та неможливістю забезпечення належного освітнього процесу дітям початкової школи в режимі дистанційного навчання з низки об‘єктивних обставин, а саме: відсутність необхідного технічного забезпечення; відсутність належної підготовки та освіти батьками (особами, які доглядають та/або опікуються над дітьми); відсутність можливості перебувати разом з дитиною на дистанційному навчанні; відновити освітній процес дітей дошкільного віку на базі закладів освіти».
Зазначимо, що думки батьків часто не збігалися з реальністю. Поки навчання було очним, багато хто вважав, що дітям небезпечно ходити до школи та благали «включити» «дистанційку». А коли школярів відправляли вчитися по домівках, батьки починали просити повернути очне навчання.
Замінити маршрутки на автобуси
У Запоріжжі з 2016 року суттєво оновили комунальний громадський транспорт. З’явилося близько сотні нових великих автобусів, а також десятки сучасних трамваїв та тролейбусів. Але маршрутки з міста нікуди не поділися – їх багато, як і в інших містах країни. Запоріжці, яким сподобалося їздити у сучасному транспорті, зараз благають про те, щоб замість маршруток з’явилися автобуси – така петиція є на сайті міськради.
«Запорізький автомобілебудівний завод нарощує темпи виробництва автобусів: так, попит на моделі ЗАЗу зростає не лише на ринку України, а й за кордоном. А10 – це низькопідлоговий міський автобус довжиною понад 8 м, з 24 місцями для сидіння. Може вмістити до 60 пасажирів. В автобусі є автономне опалення, передбачені пандус, місце для інвалідного візка, а також можливість обладнати автобус кондиціонером, інформаційною системою та відеоспостереженням салону», – пише автор звернення.
Додати новий маршрут з Пісків на Космос
«Дуже складно в години пік діставатися з Пісків (Південний мікрорайон) на Космос, оскільки ходить тільки одна маршрутка, яка має найкоротший маршрут та не має конкуренції. До того ж у пенсіонерів нема можливості їздити по пільгах, водії їх практично не беруть, а їздити в лікарню доводиться щодня. І ходить маршрутка лише до 19:30. Потрібна альтернатива у вигляді додаткового транспорту чи нового маршруту (бажано без заїзду на вокзал Запоріжжя-1)», – звертається запоріжець до міської ради. Та просить запустити новий маршрут.
Також запоріжці хочуть нові маршрути від площі Профспілок до Кінного театру, від вокзалу «Запоріжжя-1» до Хортицького району, а ще просять запустити муніципальні автобуси від Космічного мікрорайону до Прибережної автомагістралі.
Також містяни наполягають, що треба нанести нову дорожню розмітку на всій греблі ДніпроГЕС та прилеглих ділянках до неї.
Заборона на запровадження абонплати концерном «МТМ» («Тепломережі»)
З листопада у Запоріжжі введено абонплату за централізоване опалення та гаряче водопостачання. Але містяни не дуже цьому раді та просять скасувати цю новацію.
«Прошу співгромадян підтримати петицію, яка торкається кожного з нас. За розрахунками «Тепломереж», запоріжці окремо оплачуватимуть щомісяця за тепло 28 грн абонплати та 27,63 за гарячу воду. При цьому оплачуватимуть абонплату за теплопостачання та гарячу воду споживачі будуть не лише в опалювальний сезон, а цілий рік», – звертається до містян мешканець Запоріжжя, який написав відповідну петицію.
Виявити, хто шкодить повітрю
Містяни просять постійну комісію Запорізької міськради з питань екології встановити, яке з підприємств Шевченківського району створює ночами викиди шкідливих речовин в селищі Димитрова настільки, що люди задихаються і не можуть спати, та вжити дієвих заходів для усунення «екологічної катастрофи».
«Так, мобільна лабораторія неодноразово реєструвала нічні викиди формальдегіду в Шевченківському районі Запоріжжя. Надмірний вміст шкідливих речовин у повітрі фіксувався і в інших районах міста», – наполягають люди.
Запорізька громада проти розміщення афганських біженців
Із публікацій засобів масової інформації, текстів опублікованих документів Уряду та публічних заяв окремих представників влади стало відомо, що на території України нібито планується розгортання пунктів тимчасового розміщення біженців з Ісламської Республіки Афганістан. Запоріжці співчувають біженцям, але не хочуть їх приймати в рідному місті.
«Мусимо нагадати, що наразі в Україні зареєстровано 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб з окупованих Донецької і Луганської областей, Криму. Ще десятки тисяч громадян України досі залишаються в населених пунктах, які регулярно зазнають обстрілів та руйнувань. Всі вони досі не отримали від Держави ані адекватної фінансової компенсації, ані робочих місць, ані постійного житла. До того ж розмір запланованих Урядом витрат на біженців з Афганістану складає 500 млн грн, а на придбання житла для ВПО з Донецької й Луганської областей на 2021 рік – 125 млн грн.
Таким чином, ті фінансові ресурси, які повинні бути направлені на потреби громадян України, що постраждали від російської агресії, будуть використані для допомоги афганцям», – пише автор петиції.
Зважаючи на вищевикладене, він закликає розглянути на сесії міської ради та підтримати це звернення.
Розробити та прийняти Програму розвитку і функціонування української мови
З січня 2021 року набули чинності окремі норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» – усі надавачі послуг тепер зобов’язані обслуговувати та надавати інформацію в Україні українською мовою. Проте впровадження української мови як державної у публічній сфері на регіональному рівні досі має низку проблем. Тому один з містян підготував звернення щодо виправлення цієї проблеми.
«У Запоріжжі є потреба в подальшій активізації цілеспрямованої роботи щодо забезпечення належного використання державної мови у різних сферах життя: освіті, культурі, рекламі, засобах масової інформації тощо. У зв’язку із вищезазначеним, звертаємося до Запорізької міської ради з вимогою розробити спільно з громадськістю та прийняти Програму розвитку і функціонування української мови в м. Запоріжжя на 2022-2026 роки», – закликає автор звернення.
Не допустити будівництва елітного житла замість стадіону
За інформацією ЗМІ планується забудова житловими будинками території біля каскаду фонтанів «Райдуга», на якій знаходиться стадіон Олімпійські надії. І деякі містяни проти цього.
«Закликаю підтримати петицію та не допустити знищення стадіону Олімпійські надії біля каскаду фонтанів «Райдуга». Замість будівництва елітних багатоповерхівок пропоную реконструювати стадіон та побудувати загальнодоступні спортивні майданчики для усіх жителів та гостей міста», – йдеться у тексті петиції.
Оновлення спортивного майданчика гімназії №2
Батьки та учні Запорізької гімназії №2 імені Лесі Українки звертаються з проханням облаштувати спортивний майданчик та прилеглу до гімназії територію. Протягом навчального року учні мають понад 1 тис. уроків фізичної культури. Спортивний майданчик знаходиться в занедбаному стані, потребує реконструкції та осучаснення, навколо немає огорожі, устаткування дуже застаріле, відсутнє будь-яке покриття, ігрового поля немає.
Громадські туалети в Запоріжжі
Безкоштовні вбиральні в Запоріжжі з’являлись протягом останніх років у парках та скверах. Але містяни вважають, що цього недостатньо. Та просять збільшити кількість вуличних туалетів.
«Пропоную встановити громадські туалети у всіх районах міста, парках та місцях відпочинку. Тому що у нас перед виходом на вулицю обов’язково потрібно «сходити до вітру». Бо не відомо, де можна буде це зробити, якщо раптом закортить», – чи то в жарт, чи то серйозно пише містянин.
Читайте також: У Хортицькому районі Запоріжжя відкриється нова бібліотека