Під час засідання постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку бюджету та фінансів депутати розглянули 60 проектів рішень. Основна маса питань в тій чи іншій мірі торкалися внесення змін до вже прийнятих раніше рішень Запорізької міськради в плані фінансування. І хоча засідання комісії тривало майже 4 години, переважна більшість питань були погоджені без особливих дебатів. Втім, окремі проекти рішень не пройшли депутатське чистилище та викликали бурхливу дискусію.  

Так, під час розгляду проекту рішення «Про внесення змін до програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2016-2018 роки», який доповідав заступник директора департаменту розвитку інфраструктури та благоустрою Віктор Хоцький, у багатьох депутатів виникли питання до доповідача. Так, зокрема, депутат Олександр Констатинов висловив невдоволення відсутністю, на його думку, логічної та обгрунтовоної позиції департаменту щодо з’ясування черговості тротуарів та доріг, що потребують ремонту.

– Я та інші депутати написали безліч депутатських запитів про необхідність невідкладного ремонту низки тротуарів, внутрішньоквартальних доріг та освітлення вулиць, але жоден з об’єктів, про які на кожній зустрічі  говорять мені мешканці району, не включено в перелік, – сказав депутат. – А  сьогодні департамент просить збільшення фінансування  об’єктів, необхідність та приоритетність ремонту яких не може обґрунтувати. Навіщо тоді потрібні депутати? Давайте розпустимо раду, хай всім керують департаменти! – обурювався Константинов.

Його зауваження було підтримано й іншими депутатами. У підсумку комісія ухвалила рішення про те, щоб запропонований проект рішення лише прийняти до уваги. Депутати вважають, що департамент має розробити механізм визначення пріоритетів вирішення проблем міста та системний підхід до витрачання грошей громади  з урахуванням думки депутатів міськради, які є представниками громади.

Володимир ГЕРАСІН