Подією загальнодержавного масштабу в рамках святкування Дня Незалежності України в Запоріжжі стане ювілейний 20-й фестиваль міжнародних бойових мистецтв “Запорізький Спас” і Другий міжнародний конгрес козацтва.

Про цьогорічний фестиваль національних військових і традиційних культур «Запорізький Спас» імені Анатолія Єрмака розповіли  на прес-конференції в МТМ президент Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Олександр Притула, президент Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов та директор департаменту культури та туризму Запорізької міськради Ігор Гармаш.

За 20 років існування фестивалю «Спас» він виріс до рівня міжнародного, набув популярності серед знавців бойових мистецтв зі всього світу. За словами Олександра Притули, на заходах, які будуть проходити в рамках ХХ фестивалю 19 – 21, серпня запоріжці і гості міста зможуть побачити змагання не лише традиційних українських бойових майстрів, а й татарські, грузинські, вірменські бойові мистецтва, азово-грецьку боротьбу. Також організатори обіцяють появу дуже цікавих гостей, особи яких поки що не розголошують.

Директор департаменту культури та туризму Запорізької міськради Ігор Гармаш зазначив, що міська влада вважає федерацію «Спас» своїм стратегічним партнером у роботі над тим, щоб Запоріжжя стало козацькою столицею України й світу.  Фестиваль започатковано під егідою Запорізької міськради й ця традиція продовжується і зміцнюється. В цьому році до співпраці з фестивалем «Спас» приєднується молодіжна мерія Запоріжжя  із заходом «Ярмарок спорту».

Президент Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов докладніше зупинився на програмі фестивалю.

 19 серпня

 З 9.00 до 15.00 в легкоатлетичному манежі комбінату «Запоріжсталь» відбуватимуться поєдинки Міжнародного Кубку з українського рукопашу «Спас» імені Анатолія Єрмака.

З 18.00 до 21.00 в кіноконцертному залі імені Довженка відбудеться презентаційна програма «Не шукайте Спас на чужині».

20 серпня

Всі заходи відбуватимуться біля історико-культурного комплексу «700-річний Запорізький Дуб».

З 9.00 до 14.00 – турнір з історичного фехтування на кубок «Запорізького Дуба».

З 10.00 до 14.00 – концерт учасників обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина».

З 10.00 до 18.00 – виставка-ярмарок народних майстрів, майстер-класи з різних видів народного мистецтва.

З 18.00 до 21.00 – кращі показові виступи шкіл бойових мистецтв, святковий концерт.

21 серпня

Заходи будуть проходити біля історико-культурного комплексу «700-річний Запорізький Дуб».

З 9.00 до 14.00 – турнір зі стрільби з козацького луку на кубок «Запорізького Дуба».

З 10.00 до 14.00 – концерт лауреатів обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина».

З 10.00 до 14.00 – виставка-ярмарок народних майстрів, майстер-класи з різних видів народного мистецтва.

Також 21 серпня об 11 годині учасники та гості фестивалю проведуть ряд заходів на Кам’яній Могилі в Мелітопольському районі.

Запрошуються всі запоріжці. До речі, за словами Олександра Притули,  фестиваль щороку відвідують не менше 10 тисяч гостей і глядачів. Сподіваються, що цього року, їх буде не менше.

Ірина ГАВРИЛЕНКО