Начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Гліб Золотарьов розповів  членам комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів про зміни та доповнення до програми  фінансування природоохоронних заходів за рахунок екологічних надходжень на 2016-2018 роки. Зокрема пропонується  продовжити   розчистку русла річки Мокра Московка. Мова йде про пригирлову ділянку  русла (від гирла до мостів залізниці) довжиною 2,64 км.

„Сильне замулення русла, заростання його очеретом знизило пропускну здатність річки, погіршило її гідрологічний стан, а при проходженні зливових паводків і весняної повені відбувається затоплення водою заплави і прилеглих до неї територій. Необхідно провести розчистку русла річки на ділянці від залізничних мостів до місця впадіння річки в Дніпро з реконструкцією деяких існуючих споруд”, – зазначив Гліб Золотарьов.

За його словами, в рамках заходу передбачається виконати інженерно-геодезичні, інженерно-геологічні, гідрогеологічні, а також еколого-геологічні дослідження та вивчення властивостей мулових відкладень і ступінь їх небезпеки.

Фінансування цього заходу передбачається в сумі 480 тис. грн.  Відповідальний виконавець  –  КП «Управління капітального будівництва».

До заходів з озеленення міста пропонується додати ще один –  нове будівництво ландшафтного парку вздовж Прибережної магістралі. На виконання проектних робіт закладено суму 250 тис. грн.

«Основною метою є розширення зеленої зони в парку «Вознесенівський» та створення комфортних умов для відпочинку мешканців міста», – сказав Гліб Золотарьов.

Комісія підтримала цей проект рішення. Депутат Олександр Кобзарюк зазначив: «Праворуч від парку зараз живуть бомжі. Це – справжній смітник у центрі міста. Особисто я обома руками за те, щоб ліквідувати його і розширити паркову зону. Було б гарно ще й стадіон «Дніпроспецсталі» привести до ладу».