Валентина Лихачова

Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Андрій Кліцунов, Наталія Завгородня, Костянтин Сілін, Віктор Короленко, Зінаїда Гальчинська, Олексій Яценко.
Голова комісії проінформувала колег про критичну ситуацію, що склалася в запорізьких лікарнях – з нового року виникли проблеми із закупівлею ліків та реактивів для лабораторних аналізів за бюджетні кошти. А це значить, що зараз лікарні не можуть зробити навіть елементарного обстеження крові на резус-фактор та групу, без чого неможливе жодне операційне втручання. Для роз’яснення з цього питання на засідання комісії були запрошені представники управління з питань охорони здоров’я міської ради – два заступники начальника управління Неоніла Чеченець та Оксана Дивеєва. Вони пояснили, що згідно з 932 постановою Кабміну виробники медпрепаратів, реактивів та виробів медичного призначення повинні були до 1 січня 2012 року зареєструвати свою продукцію та ціни на них. Але цього не сталося. Через що фактично робота лікарень, де роблять ургентні операції, опинилася під загрозою припинення, адже державні медичні установи не будуть виконувати свою головну функцію – вони не зможуть надавати невідкладну медичну допомогу населенню.
Депутат Ірина Денщикова, що є головним лікарем пологового будинку № 1, висловила своє обурення:
– Знову роблять крайніми головних лікарів! Як я можу не допомогти жінці, що потребує невідкладної операції? Це ж карна стаття! У той же час мене чекає покарання і в тому разі, якщо я закуплю необхідні для операції реактиви, шприци, бинти та ліки, які ще не пройшли державної реєстрації.
Депутати жваво обговорювали проблему, прийшовши до висновку, що виробники просто не хочуть реєструвати свої вироби через низьку торгову націнку, яка обмежена 10 %. “Але треба вирішувати щось негайно, поки ця ситуація не призвела до трагічних наслідків”, – сказав депутат Олексій Яценко. Він запропонував провести позачергову сесію, на якій ухвалити рішення про закупівлю реактивів за гроші міського бюджету на той період, поки триватиме державна реєстрація. Депутати вважають цю пропозицію доцільною.
Комісія дала доручення голові комісії Валентині Лихачовій звернутися з офіційним запитом до мера міста Олександра Сіна та секретаря міської ради Володимира Кальцева з проханням сприяти вирішенню проблеми із закупівлею реактивів хоча б на місцевому рівні.
У свою чергу управління з питань охорони здоров’я теж напише листа в обласне управління охорони здоров’я з проханням дати роз’яснення, яким чином зараз можна діяти головним лікарям, щоб залишатися в правовому полі.
До речі, кожний може зайти на офіційний сайт МОЗ України і подивитися, які ліки та вироби медичного призначення вже пройшли державну реєстрацію. Ця інформація – у відкритому доступі й оперативно оновлюється.