Саме зараз у багатьох будинках міста активізувалася робота із ремонту ліфтів. В об’єднаннях співвласників, кооперативах проходять зібрання, на яких вирішується, яким чином збирати кошти на ремонт. При цьому частину грошей на відновлення підйомників, як пояснюють мешканцям старші по будинках та голови кооперативів, надає місто, але і мешканцям доведеться внести кошти. Так, на одній вулиці Чумаченка в двох різних будинках збирають в одному – по 50 грн. з квартири, в іншому – по 500 грн. з квартири (на фото). Звісно, поломки бувають різні, і на їхній ремонт потрібні різні суми.
Весняний час для збору коштів обирається свідомо – усі очікують після припинення опалення зменшення сімейних витрат на оплату комунальних послуг, тому виплата додаткової суми не має так боляче вдарити по кишені.
Як повідомив нашому кореспондентові під час однієї із прес-конференцій у міськвиконкомі міський голова Олександр Сін, сьогодні в місті приблизно 70 ліфтів не працюють постійно, їхня кількість то збільшується, то меншає, але загальна кількість приблизно така.
Директор департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі Павло Соловйов повідомив, що минулого року на поточний ремонт ліфтового господарства (придбання матеріалів) було виділено 1,089 млн. грн. Протягом року було здійснено переоснащення 86 ліфтів на суму 5718,497 тис. грн. Поточний ремонт мали 664 ліфти на суму 590,237 тис. грн.