Комісія з питань життєзабезпечення міста провела засідання у складі: Геннадій Рекалов (голова комісії), Олександр Бірюк, Олександр Богатий, Олексій Гавріков, Людмила Гончаренко, Наталія Деркач, Віра Куренкіна, Михайло Молчанов, Дуняміл Саатов, Ігор Хмура.
Депутати розглянули ефективність роботи запорізького асфальтобетонного заводу, провели виїзне засідання на цьому підприємстві.
Члени комісії вже давно обговорювали, чи доцільно нашому КП “ЕЛУАШ” мати власний асфальтобетонний завод. Депутати вважають це питання актуальним у зв’язку з тим, що найближчим часом у Запоріжжі заплановано великий обсяг робіт з ремонту міських магістралей і внутрішньоквартальних доріг.
На засіданні комісії був директор КП “ЕЛУАШ” Олександр Климов, який розповів, що 2004 року підприємством було придбано асфальтобетонний завод потужністю 132 т на годину, однак через неповну завантаженість його робота була збитковою. В 2009 році, у зв’язку зі зношеністю встаткування й відсутністю коштів на проведення ремонту (1 млн. грн.), завод вирішено було продати. В 2011 році було придбано нове обладнання для заводу, меншої потужності (на 56 тонн на годину). Однак і за такого обсягу фахівці сумніваються в рентабельності виробництва. За словами Олександра Климова, говорити про рентабельність можна тільки в тому випадку, якщо завод буде працювати на повну потужність. Конкуренцію заводу складають приватні підприємства, що реалізують свій товар за нижчою ціною. Проблемним залишається й питання неукомплектованості встаткуванням нового заводу. На придбання бітумної установки необхідно ще близько 1 млн. 250 тис. грн.
Депутат Михайло Молчанов поставив питання – чи необхідно вкладати кошти з міського бюджету в проект, який у підсумку не зможе себе окупити. На думку членів комісії, не можна не враховувати й той факт, що сьогодні потужності приватних підприємств дозволяють повністю закрити потребу міського господарства в асфальті для ремонту запорізьких доріг. Як повідомив на засіданні комісії Олександр Климов, сьогодні в Запоріжжі працює три асфальтобетонних заводи загальною потужністю 220 тонн на годину.
Депутати відвідали виробництво, депутат Олександр Бірюк, голова адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району, розповів про історію ділянки, де зараз розташовано асфальтобетонний завод. На місці депутати впевнилися, що завод найближчим часом не запрацює – обладнання ще навіть не зібрано.
“Ми впевнилися, що 1 квітня це підприємство не зможе запрацювати, як нас запевняли раніше,” – зазначив депутат Дуняміл Саатов.
Голова комісії Геннадій Рекалов запропонував запросити на наступне засідання комісії фахівців з фінансових питань, які б дали оцінку, що доцільніше – добудовувати новий асфальтобетонний завод чи купувати асфальт у місцевих підприємців.