Звітний концерт народного ансамблю Запорізької поліції “Пернач” в Палаці культури “Титан”, як завжди, зібрав переповнений зал – частина відданих колективові глядачів стояла весь концерт.

Як завжди ансамбль порадував і вокалом, і драматургічними ходами на концерті. Так, перша ж пісня «Молитва за Україну» (музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського, написана в 1885 році) продемонструвала високі вокальні здібності колективу. Актуальною був і стрілецький романс, записаний  Левком  Лепким, «Була собі дівчина», адже і зараз наші бійці прощаються із своїми коханими, йдучи на війну.  До речі, ансамбль кілька разів їздив до наших бійців на передову з концертами.

А «фірмові» театралізації «Пернача» народних пісень «Варенички» (солісти Тетяна Фурман та художній керівник Олександр Мацкевич) чи «Ой, служив я в пана» (соліст Василь Чурило) зробили ці твори справжніми комічними сценками, які дуже полюбляють глядачі. Та найбільш зворушливим вдався фінал концерту, коли під час пісні «Слід на землі» на сцену у вишиванках та українських костюмах вийшли «діти «Пернача» – віком від двох до 18 років. Майже всі діти, як і їхні батьки, цікавляться творчістю – співають, танцюють, малюють. Звичайно, не всі стануть артистами, та любов до мистецтва, до народної пісні вони візьмуть у спадок.

Художній керівник «Пернача» Олександр Мацкевич  розповідає:

Ансамбль створено 10 листопада 1989 року полковником міліції Григорієм Вербицьким, який на той момент був заступником начальника обласного управління ДАІ. Довгі роки Григорій Митрофанович був художнім керівником колективу, писав для ансамблю пісні, ми їх співаємо і зараз. У репертуарі ансамблю – більше 170 народних та авторських пісень. Про популярність ансамблю свідчить той факт, що нам подарували три пісні, написані про «Пернач» – і про колектив, і про цей символ полковницької влади.

Олена ПІДДУБНА,

фото Олександри ЗВОРИГІНОЇ