Відкриття ХVІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» стало визначною подією в житті міста, області та країни. Адже за 15 років існування конкурсу-фестивалю його гостями та учасниками стали понад 6 тисяч юних музикантів з Австрії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви та всіх куточків України.

Організаторами творчого огляду незмінно виступають Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, обласний методичний центр культури і мистецтва, обласна філармонія та обласний благодійний фонд «АККОРД».

Особлива роль у проведенні мистецького заходу належить академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії і особисто головному диригенту і художньому керівникові оркестру, народному артисту України В’ячеславу Реді.

– За 15 років близько 400 талановитих юних музикантів мали унікальний шанс виступити як солісти з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Цього року ще 26 конкурсантів мають таку можливість, – розповів В’ячеслав Редя.

– Запоріжжя приймає понад 400 учасників з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Кіровограда, Черкас, Полтави, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Луцька, Вінниці, Маріуполя та інших міст і містечок України. Ще 285 учасників представляють Запоріжжя та Запорізьку область. В гості до нашого міста приїхали митці з Австрії, Литви, Чехії, Японії. У конкурсі візьмуть участь близько 700 молодих виконавців, – повідомила генеральний директор обласної філармонії Ірина Конарєва.

За словами організаторів конкурсу-фестивалю, незважаючи на складні політичні умови в Україні, є зацікавленість і бажання молодих музикантів взяти участь у цьому творчому змаганні. За останні два роки збільшилася кількість заявок із західних регіонів України.

Цього року до складу журі ввійшли віце-президент «EMCY» (асоціація європейського музичного конкурсу для молоді), організатор і член журі багатьох міжнародних конкурсів у Європі, Азії, Північній Америці, Південній Америці Юстас Дварионас (Литва). Така співпраця надає нові можливості для інтеграції фестивалю «Акорди Хортиці» до асоціації європейських музичних конкурсів для молоді. Запорізький мистецький захід може увійти до трійки найпрестижніших конкурсів України.

Відкриття конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці» відбулося 28 березня у концертному залі ім. М.Глінки. Це буде традиційний концерт академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії під керівництвом головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді за участю членів журі конкурсу. Володаря Гран-прі та лауреатів I ступеня в усіх номінаціях конкурсу назвуть 1 квітня на церемонії нагородження. Юні таланти отримають дипломи, подарунки, заохочувальні призи та почесне право виступити в гала-концерті.