Срібне весілля та 25-річчя творчої діяльності артисти Академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії – заслужена артистка України Ілона Турчанінова і лауреат міжнародних конкурсів Андрій Нетреба відзначили оригінально – на сцені. На прем’єрному сольному концерті «LOVE&JAZZ» вони грали на двох роялях – білому і чорному – джаз і класичну музику.

15 вересня атмосфера у концертному залі ім. Глінки, де відбувся перший концерт нового сезону, була легкою та по-домашньому теплою, а від музичних номерів та відеоряду наверталася то зворушлива сльоза, то посмішка.

У програмі концерту для двох роялів – музика Олександра Цфасмана – нашого земляка, який народився у м. Олександрівськ, а також всесвітньо відомих Дейва Брубека, Гія Канчелі, Мела Торме та інших метрів джазу.

Їх об’єднали любов і музика. Ілона і Андрій познайомилися, коли були студентами Кишинівської консерваторії.

25 років разом у житті і на сцені – це єднання, яке неможливо не відчути! Така гармонія і взаєморозуміння! Як розповіла Ілона Турчанінова, репетиція нової програми проходила протягом усього літа, по шість годин щодня.

  • Ще раніше народилася ідея відзначити 25-річчя спільного життя і творчості великим концертом, – говорить Ілона. – З Андрієм все обговорювала, але репертуар підбирала самостійно. Зрозуміло, ми зібрали друзів за столом. Але нам хотілося зберегти пам’ять про ювілей! Андрій стільки зробив для мене як артистки! Пам’ятаю, що вперше зіграли на двох роялях ще в консерваторії, але зараз – перший сольний концерт на сцені. У нашому сімейному житті головне –

музика! Син теж захоплюється музикою, збирає вінілові платівки. Якось він сказав: «Завтра прийде поштою «Аве Марія», де звучать барабани». І батьки йдуть назустріч, платять чималі гроші! Вважаю, що секрет сімейного щастя – читати думки один одного на підсвідомому рівні. Тоді все складається!

Народний артист України, головний диригент Академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії В’ячеслав Редя захоплений творчістю Ілони Турчанінової та Андрія Нетреби, які працюють в симфонічному оркестрі під його керуванням.

  • Для Ілони і Андрія цей концерт – життєва та музична знакова подія, – говорить В’ячеслав Редя. – Важлива якість прожитих років, а не кількість! Їх життя по-справжньому насичене! Ця пара – дійсно чудові музиканти, професіонали своєї справи. Я просто пишаюся, що такі люди працюють в оркестрі! Знаю, що Ілона і Андрій дуже багато енергії віддають своїй роботі, у них багато нових ідей і пропозицій. Оркестр постійно поповнюється відмінними аранжировками – свіжими, цікавими від Андрія. Ілона – це «дзиґа», яка запалює всіх колег! Сьогоднішній їх концерт – просто чудовий!

Свого часу талановитий джазовий виконавець Ірвін Мейфілд сказав: «Джаз – це не стиль, а спосіб спілкування». Запоріжці аплодували Ілоні і Андрію стоячи, а також подарували десятки шикарних букетів квітів. Дивлячись на цю пару, приходить усвідомлення: справжнє кохання є! І коли воно проявляється ще й в творчому дуеті – все навколо наповнюється відчуттям радості та затишку. Щастя вам і нових прем’єр!