Минулого року Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» обслужив 326 тис. мандрівників
У 2021 році очікується збільшення кількості пасажирів до 550-570 тис., тобто на 75% більше, ніж за минулий рік. Так, багато що буде залежати від карантину у світі та пандемії коронавірусу. Проте аеропорт планує подальший розвиток: оновлення потужностей підприємства, відкриття нових та відновлення призупинених через COVID рейсів. Ці та інші питання обговорив міський голова Володимир Буряк з керівництвом запорізького аеропорту під час виїзної наради.
Міжнародна організація з цивільної авіації оцінила 2020 рік як найгірший за всю історію існування цивільної авіації. Дійсно, в українських аеропортах загальний пасажиропотік впав на 68% у порівнянні з 2019?м. Проте «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» витримав випробування карантином краще за інших – пасажиропотік зменшився всього на 25% та склав 326 217 тис. людей. Запорізьке летовище увійшло у ТОП 5 аеропортів, які обслужили майже 98% усього пасажиропотоку країни.
– За інформацією підсумкової наради, незважаючи на коронавірус та карантин, аеропорт працює, і чистий прибуток є – минулого року він склав 1,5 млн грн. Хоч є зменшення пасажиропотоку, проте ситуація не така критична, як у більшості інших аеропортів України. Головне, що запорізький аеропорт має напрямки розвитку, – наголосив міський голова Володимир Буряк.
Зазначимо, за останні роки Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» зазнав кардинальних позитивних змін. Старт роботи нового пасажирського терміналу минулого року дав змогу відкрити нову сторінку у житті аеропорту. Переваги сучасного терміналу оцінили не лише запоріжці, а і мешканці сусідніх областей. У минулому році близько 30% пасажирів нашого аеропорту були з Дніпра, 10% – з Донецької області і 60% – із Запорізької області.
– У нас збільшилася частка пасажирів, які подорожують за внутрішніми напрямками. Наразі їхня кількість становить 22%, і ще 78% – це міжнародні напрямки. Треба відзначити, що найбільше рейсів здійснила компанія SkyUp – 37%, на внутрішніх та міжнародних рейсах перевезла 120 тис. пасажирів, авіакомпанія Азур перевезла майже 57 тис. людей. Не залишилися осторонь і МАУ, Турецькі авіалінії, Wizzair, Мотор Січ та інші, – розповів директор КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Олексій Дубревський.
Аеропорт за підтримки місцевої влади суттєво оновив потужності:
- Встановлена нова сучасна світлосигнальна система по першій категорії ІСАО з вогнями високої інтенсивності. Зазначимо, що спеціалісти вважають її кращою в Україні.
- Завершено будівництво зовнішніх мереж водопостачання та каналізації;
- Проведена заміна застарілої радіотехнічної системи посадки на сучасну високоточну, дієву інструментальну систему, яка дозволяє здійснювати посадку ПС в автоматичному режимі по першій категорії ІСАО, в цілодобовому режимі у складних метеоумовах. Та проведена закупівля обладнання для заміни системи посадки із вбудованим далекомірним радіомаяком. Все це сприяє підвищенню безпеки польотів та пасажирів.
- Продовжується будівництво периметрового огородження, що відповідає сучасним вимогам ІСАО;
- Завершені проєктні роботи по будівництву нового перону перед новим терміналом;
- Відкрито новий напрямок із Запоріжжя до Кайсері (Туреччина) авіакомпанією МАУ;
- Впроваджена сучасна система температурного тепловізорного скринінгу та забезпечення стандартизованого рівня контролю непоширення COVID-19.
Важливо, що навіть в умовах коронакризи у 2020 році відбулось підвищення середньої заробітної плати працівникам аеропорту з 11 до 17 тис. грн на місяць.
У планах аеропорту: розширення існуючого перону зі збільшенням кількості паркувальних місць для літаків; будівництво аеромостів для підвищення якості обслуговування пасажирів; проєктування та будівництво нової злітно-посадкової смуги; продовження оновлення спеціальної техніки; закінчення капітального ремонту VIP корпусу будівлі аеропорту та розширення географії польотів.
– Планується відкриття нових та відновлення призупинених через карантин рейсів. Важливо, що жоден авіаперевізник не відмовився від співробітництва із Запоріжжям. Я думаю, що або пандемія закінчиться, або люди просто пристосуються жити в нових умовах. Тому необхідно вкладати кошти в розвиток такого потенційно прибуткового для міста підприємства, як наш аеропорт. Надалі ще багато робіт, зокрема у напрямку підвищення безпеки польотів, – сказав Володимир Буряк.
На 2021 рік заплановано рейси з/до Запоріжжя:
- Авіакомпанія Wizzair – перевезення за 6 новими напрямками (Будапешт, Відень, Дортмунд, Вроцлав, Катовице, Мілан);
- Авіакомпанія SkyUp розширює географію польотів на 11 напрямів (Анталія, Барселона, Батумі, Берлін, Іракліон, Ларнака, Прага, Стамбул, Тбілісі, Шарм-ель-Шейх, Штутгарт);
- Турецькі авіалінії – збільшення льотної частоти до Стамбулу (Туреччина). Щоденне виконання рейсів;
- Авіакомпанія Pegasus: Бодрум (Туреччина);
- Авіакомпанія Windrose: збільшення кількості польотів до аеропорту Бориспіль (Київ).
Як і раніше, у пріоритеті – не лише нові рейси, а й рейси бюджетних компаній. Наприклад, вже зараз можна придбати квитки із Запоріжжя у Мілан за ціною від 339 грн! Перевізник – Wizzair. Такі доступні рейси дадуть змогу більше подорожувати запоріжцям та мешканцям інших областей, які для перельотів обирають «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя».
Запорізький аеропорт постійно вдосконалює сервіс і якість надання послуг. Так запорізьке летовище стало одним із 10 українських аеропортів, де приймають цифрові паспорти у додатку «Дія» (поки що ця послуга працює тільки на внутрішніх рейсах).
Читайте також: У Запоріжжі відновлять трамвайний маршрут