За результатом проведених перевірок підтверджено понад 250 фактів домашнього насильства та відносно 244 правопорушників складенні адміністративні матеріали, – повідомляє сайт ГУ Нацполіції в Запорізькій області. З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому, працівниками поліції було винесено 378 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

З початку року співробітники сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області відреагували на майже 700 повідомлень про насильство у сім’ї. За кожним фактом поліцейські здійснили ретельні перевірки, за результатами яких відносно 244 правопорушників складенні адміністративні матеріали за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, 10 червня близько 16 години працівниками мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства було отримано повідомлення, що в одному з гуртожитків Запоріжжя, де мешкають вимушені переселенці з окупованої території нашої області, чоловік в стані алкогольного сп’яніння б’є свою співмешканку.

На місці події поліцейські встановили, що 29-річний мешканець Оріхова чинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру відносно своєї співмешканки.

Окрім того, при оформленні матеріалів порушник вів себе зухвало та не хотів виконувати законні вимоги правоохоронців. Працівники поліції, в свою чергу, вжили негайні заходи з припинення протиправних дій. Після чого відносно кривдника були складені адміністративні матеріали за ст. 173-2 КУпАП та ст. 185 КУпАП, а також винесено терміновий заборонний припис строком на 10 діб.

Загалом, з метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому, працівниками поліції було винесено 378 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Працівники сектору цілодобово відпрацьовують виклики щодо протидії домашньому насильству, здійснюють превентивну роботу та проводять профілактичні бесіди з кривдниками. Кожен домашній агресор перебуває на обліку, тому правоохоронці систематично проводять із ними відповідну роботу. У бесіді їм суворо вказують на недопущення злочинних дій відносно членів родини, нагадують про адміністративну та кримінальну відповідальність за скоєні протиправні вчинки.

Також працівники поліції перевіряють чи не підвергаються його близькі повторному домашньому насильству. Перевіряючи під облікові родини, поліцейські обов’язково надають роз’яснення, як діяти у ситуації домашнього насильства або його загрози. Особливу увагу акцентують на тому, що у випадках скоєння насильства в сімї, важливо не замовчувати цю проблему, а одразу звертатися до поліції.

Поліція Запорізької області наголошує, домашнє насильство – це не внутрішньо сімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати. Тож якщо ви страждаєте від домашнього насильства або є свідком цього явища – отримати допомогу можна у будь-який час доби безкоштовно з мобільного та стаціонарного телефону за номером «102». Ваші дії допоможуть врятувати життя!

____

Посилання на наш Телеграм-канал