Розкриття документів по ремонту доріг в Запоріжжі може зашкодити нацбезпеці, вважає міська влада.
Саме так відповіли журналістам Центру розслідувань щодо актів виконаних робіт по ремонту доріг в Запоріжжі. Мовляв не можна надавати під час війни, бо це може зашкодити національній безпеці. Таку відповідь на запит з відтермінуванням до кінця воєнного стану отримав ЗЦР від Департаменту муніципального управління.
Минулого тижня розслідувачі запитали в Департаменті акти виконаних робіт та ресурсні відомості по поточному ремонту доріг в Вознесенівському і Шевченківському районах. Цей підряд отримала ТОВ «Ремшляхбуд», і за півтора місяці вони поклали асфальту вже на 7 мільйонів гривень.
Принаймні, сім мільйонів їм сплатили за виконані роботи в середині серпня, а контракт перед цим уклали наприкінці червня.
Але в Департаменті відповіли, що акти виконаних робіт та ресурсні відомості вони не можуть надати до кінця воєнного стану.
«Копії запитуваних документів містять інформацію щодо ремонту об’єктів, а саме автомобільних доріг, які відносяться до лінійного комплексу інженерних споруд, призначених для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів та примикає до об’єктів інфраструктури міста, у тому числі, критичної, розголошення такої інформації може завдати шкоду інтересам національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, тощо» – ось як вважають в Департаменті.
Але, запитувана інформація не є конфіденційною на підставі ч.5. ст. 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” : “не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов’язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти…”
Інформація, яку запитували журналісти, не становить загрозу життю і здоров’ю, бо не стосується військових об’єктів, або об’єктів критичної інфраструктури, не містить запиту на інформацію про місце розташування якихось об’єктів, а документи запитувані не є з обмеженим доступом та не містять конфіденційну чи секретну інформацію.
Отже, в Департаменті просто не захотіли надавати акти, де вказано, скільки, де і по якій ціні поклали асфальту на декілька мільйонів гривень за півтора місяці. Розслідувачі будуть оскаржувати відмову в наданні інформації.
Департамент муніципального управління утворений в Запоріжжі нещодавно, його очолює Віталій Лисенко. Департамент підпорядкований заступнику міського голови Степану Махсмі – колишньому секретарю Маріупольської міськради.