Запорізьких перевізників перевіряють на дотримання договірних умов
У Запоріжжі згідно з розпорядженням міського голови Володимира Буряка перевірки маршрутних таксі з перевезення пільгових категорій населення проводилися по кілька разів на місяць за затвердженим графіком. Але після звернень містян щодо порушень у роботі транспорту перевірки значно посилили
Звичайно, у збільшенні кількості рейдів не останню роль зіграла історія конфлікту на маршруті №85, але й без цього скарги пільговиків на свавілля водіїв збільшилися. Тож тепер рейди за участю співробітників Нацполіції, представників управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради і «Укртрансбезпеки» стали частішими.
Зокрема, нещодавно рейд пройшов в Бородінському мікрорайоні міста. Як розповів заступник начальника управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради Михайло Скороходов, тепер рейди будуть проходити на різних маршрутах і в різний час.
– Хамство, відмова у пільговому проїзді, порушення графіку роботи – все це серйозні порушення договору. Заходи до порушників будуть суворими. Так, якщо порушення одиничне, то це штраф на підприємство і адмінпротокол на водія. Але якщо простежимо тенденцію в порушеннях кожного конкретного підприємства, то з такими перевізниками місто буде розривати всі договірні відносини, – зазначив Михайло Скороходов.
В ході перевірок також оцінюють технічне оснащення пасажирського автобуса, звертають увагу на стан водія і його водійські права. А ще додатково представники робочої групи перевірятимуть перевізників на сумлінність в обслуговуванні пільговиків. Для цього вони застосують свої дієві методи.
Так, пенсіонерка Неля Миколаївна, яка в день рейду на Бородінському мікрорайоні знаходилась на зупинці транспорту вул. Професора Толока, розповіла, що зазвичай сідає в транспорт на кінцевій зупинці біля свого будинку.
– Якщо я потрапляю в пільгове число (1-2 людини), то водій каже: «Будь ласка, заходьте». Якщо ні, чекаю далі своєї черги. Проте, коли кудись поспішаю, то, звісно, плачу за свій проїзд в маршрутці.
– І часто вам доводиться платити? – спитали перевіряльники.
– Так. Скоріше тому, щоб не відчувати приниження і не злити водія. Адже я їх теж добре розумію – треба годувати свої сім’ї. Прикро, звичайно, що з моєї маленької пенсії доводиться платити за проїзд, але що поробиш, – відповіла жінка.
Михайло Скороходов додав, що ця перевірка в Бородінському мікрорайоні була позаплановою у зв’язку із постійними скаргами мешканців району на перевізників.
– На скарги людей буде і відповідна реакція. Потрібно викорінити в місті подібні відмови в перевезенні людей, які своєю багаторічною працею заробили це право, – підкреслив чиновник.
– Скільки згідно з правилами перевезення водій маршрутки може взяти пільговиків у свій салон?
– Щодо цього в Законі не обумовлено конкретних цифр. Скільки пільговиків прийшло, скажімо, на кінцеву зупинку транспорту, стільки і має поїхати, але за кількістю місць для сидіння, оскільки в Законі прописано «з наданням місця пасажиру», – резюмував Михайло Скороходов.
За інформацією Патрульної поліції в Запорізькій області, минулого тижня поліцейськими складено близько 10 адміністративних матеріалів стосовно водіїв маршрутних транспортних засобів.
Читайте також: У Запоріжжі на декілька днів змінять рух трамваїв