В серпні починається основний збір овочевих та садових культур
При цьому запоріжцям ще потрібно встигнути зайнятися обрізанням плодових дерев та чагарників, видаленням пагонів, що відплодили, підгодівлею та розмноженням культур
Полив дерев і чагарників
Зелені насадження потребують поливу не тільки навесні та початку літа під час активного росту. Не можна забувати про зволоження ґрунту і в кінці літа, коли на деревах вже дозріває урожай. Плоди, які формуються, особливо потребують вологи, якщо стоїть суха і спекотна погода.
Щеплення
Зараз слушний час для проведення окулірування. Таким способом можна прищепити і кісточкові, і зерняткові культури. На зерняткових деревах окулірування дає майже 90%-ву приживлюваність. А ось на кісточкових щепи приживаються не завжди, тому на одному дереві краще зробити одразу кілька щеплень.
Проведіть обрізку плодових дерев
Дерева потребують обрізки не тільки навесні, як думає багато хто, але і влітку. Літня обрізка має в основному санітарний характер. У серпні слід видалити пагони, які загущують крону. Також варто зайнятися формуванням скелетних гілок. Для цього у занадто довгих відщеплюйте верхівку – так її зростання припиниться. Після цього почнеться розвиток бічних пагонів.
Видаляйте кореневу поросль, якщо ви не плануєте використовувати її в якості посадкового матеріалу.
Захистіть сад від хвороб і шкідників
Для захисту від шкідників, які в цей час можуть завдати вашим деревам чималої шкоди, використовуйте ловчі пояси. Їх потрібно регулярно оглядати, звільняти від комах, які потрапили туди, і за необхідності міняти на нові.
Серпень – саме час для обробки плодових дерев від парші. Зробити це необхідно не менш ніж за 20 днів до збирання врожаю. Для боротьби з цією недугою можна використовувати Скор, Діскор тощо.
Підгодуйте ягідні чагарники
Смородина, аґрус і малина практично закінчили родити, однак забувати про них не варто. Кущі, які віддали свої сили на формування врожаю, потребують добрив. Підгодуйте їх деревною золою або фосфорно-калійними добривами. Крім того, час від часу розпушуйте ґрунт навколо кущів і видаляйте бур’яни.
Обріжте 2-річні пагони малини
З обрізанням малини затягувати не варто. Кущам потрібно набратися сил для зимівлі та закласти нові бруньки, а «зайві» пагони забирають у рослини сили. До зайвих відносяться всі гілки, на яких цього року були ягоди: більше родити вони не будуть. Видалити варто також дрібну поросль, вона і врожаю не дасть, і при низьких температурах все одно загине.
Встановіть опори для дерев
Добре, коли врожаю багато і гілки просто згинаються під вагою плодів. Однак дерево саме може не впоратися з цим достатком – йому треба допомогти. Під гілки встановіть звичайні дерев’яні підпірки або спорудіть щось складніше, наприклад, карусель. Збирайте врожай плодів літніх сортів у міру дозрівання.
Посадіть полуницю
Якщо ви збираєтеся омолодити полуницю, серпень – найбільш відповідний для цього час. При літній посадці кущики встигнуть добре вкоренитися до настання морозів, і наступного року ви вже зможете поласувати першими ягодами з нової полуничної грядки.
Загалом полуниця добре родить перші 4 роки, потім її міняють, як і місце посадки для неї.
Розмножуйте смородину
Наприкінці серпня можна починати розмноження червоної та білої смородини. Робити це можна як здеревілими живцями, так і відводками. Заготовлені ще на початку весни укорінені живці та відводки висаджують в кінці літа – початку осені на постійне місце. Догляд за ними полягає в регулярному поливі.
Підготуйтеся до осінньої посадки дерев
Висадкова яма для дерев і чагарників не повинна бути свіжовикопаною. Її готують приблизно за місяць до посадки. Лунку необхідно зробити такого розміру, щоб там могло вільно розміститися коріння саджанця – для дерев це приблизно 70/70. У викопані ями додають повністю перепрілий гній і, за потреби, родючий ґрунт.
Хоча зловживати перегноєм я б вам не радив. Коли сам купував молоду яблуньку і запитав у продавця-фахівця, скільки кинути добрив, жінка відповіла: «Якщо не хочеш знову приїжджати за саджанцем, краще не кидай в яму нічого».
Тож саджайте з умом і гарних вам врожаїв!
Читайте також: Як у Запоріжжі святкуватимуть День Незалежності – програма заходів