У середу постійна депутатська комісія з гуманітарних питань засідала у такому складі: Раїса Чухрай, Ірина Костенко, В’ячеслав Редя, Олександр Кузьмін, Микола Гамов, Михайло Левченко, Елліна Позднякова-Кирбят’єва, Володимир Кузьменко, Володимир Полухін. Розглядалися питання, які буде винесено на сесію.
Раїса Чухрай
Зокрема, депутати підтримали проект рішення, підготовлений управлінням з питань охорони здоров’я міської ради, яким передбачено внесення змін до міських програм у галузі охорони здоров’я міста Запоріжжя. За рахунок перерозподілу кошти в обсязі 425,866 тис. грн. направлено на створення двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) у Шевченківському районі міста.
Також з метою забезпечення двох дітей (Омельченко та Шамрай), хворих на фенілкєтонурію, направляються кошти в обсязі 47,984 тис. грн. на закупку препарату “ФАМ універсал”.
На найближчу сесію виноситься проект рішення департаменту архітектури та містобудування міської ради, яке сформульоване так: “Доручити департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради виступити замовником та організувати розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, місцевими проїздами та межею розпаювання земель сел. Тепличного, для розташування дитячого будинку сімейного типу та подати його на затвердження міської ради”. Як пояснила депутатам представник департаменту, мер дав доручення до кінця року звести в селищі Тепличному перший у нашому місті будинок сімейного типу. Вже є родина, яка має бажання виховувати прийомних дітей, справа за малим – побудувати помешкання. Депутати одностайно підтримали таку ініціативу небайдужих запоріжців і рішучість міського голови посприяти їм у такій добрій справі.
Депутат В’ячеслав Редя підняв на комісії тему музичного виховання дітей. Він запропонував у наступному році профінансувати з бюджету обов’язкові відвідини філармонії для всіх школярів міста. За його словами, багато грошей на це не знадобиться, адже симфонічний оркестр погоджується грати для дітей за мінімальну плату, навіть згоден приїздити в палаци культури віддалених районів міста, лише б залучити учнів до справжнього мистецтва. “Я вже 27-й рік працюю в обласній філармонії. Раніше школярів долучали до мистецтва. Зараз відчутно, що традиція переривається. Не в останню чергу це сталося, на мій погляд, через те, що раніше наш симфонічний оркестр давав по 40 концертів на рік для школярів. Це були повноцінні уроки по 45 хвилин, на яких дітям викладалася історія класичної музики. Якщо негайно не вжити заходів, то культура запоріжців обмежиться рівнем Вірки Сердючки”. Депутати підтримали пропозицію колеги. Вирішено написати листа на адресу департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради, який при складанні бюджетного запиту на наступний рік внесе цю пропозицію у перелік програм для фінансування з міського бюджету.