18 вересня в Запоріжжі стартував проект Art HUB Zaporizhzhya, що здійснюється за підтримки громадської організації «Культпрожектор» та департаментом культури і туризму Запорізької міської ради.
Нагадаємо, Art HUB Zaporizhzhya в цьому році став одним із 73 переможців шостого конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто». На реалізацію своїх проектів переможці отримали гранти до 100 тисяч гривень з грантового фонду, створеного за пайової участі комбінату «Запоріжсталь» та заводів «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» і Запорізького ливарно-механічного заводу.
-
Об’єднання мешканців міста в співтовариство через освітньо-дискусійну платформу з сучасного мистецтва, – такою бачить свою мету директорка громадської організації «Культпрожектор» Вікторія Верес.
За її совами, програма проекту Art HUB Zaporizhzhya буде спрямована на розвиток креативних індустрій та різних видів мистецтва: урбаністика і туризм, кінематограф, дизайн, живопис, фотографія, кулінарія та ресторанний бізнес…
-
Також відбудеться цикл лекцій, присвячених організації арт-проектів, фестивалів – як складової структури міського простору, що сприяє його привабливості і творчому комфорту, – зазначила вона.
Першою в рамках проекту в приміщенні Туристичного інформаційного центру відбулася лекція гості з Одеси Катерини Радченко. Катерина займається дослідженням фотографій та є директором міжнародного фестивалю Odesa//Batumi Photo Days Festival. Вона пропагандує фотографію як мистецтво.
Лекція була присвячена розвитку сучасної фотографії – «Фотографія – мистецтво чи медіа?»
Дослідниця фотографії свій виступ
розділила на два блоки.
-
Спочатку ми познайомимось з головними історичними етапами розвитку фотографії, з тенденціями становлення фотографії в світі сучасного мистецтва, та розглянемо успішні приклади українських та міжнародних авторів.
Другий блок – це презентація фотофестивалю в Україні – Odesa Photo Days Odesa// Batumi Photo Days Festival.
Також буде розмова про інфраструктуру розвитку фотографії в Україні. Поговоримо про те, де і як можна навчатись фотографії, яким чином презентувати власні роботи на міжнародному ринку та працювати фотографом в Україні, але презентувати свої роботи в світі, – зазначила Катерина Радченко.
– Я почала займатися фотографією, коли мені було 9 років. Можливо, це той шлях, який проходить дитина, батьки якої друкують фотографії у ванній.
Вони знімали для себе, друкували вдома. Я теж почала знімати. Так все і почалося, – зізналася нам дослідниця фото.
Також вона поділилася метою своєї поїздки до нашого міста.
– Хотілося б привернути увагу до фотографіїї, до збереження сімейної фотографії, до роботи з архівами — саме те, чим я і займаюся. Якщо буде більше інтересу в аудиторії, тим більше шансів зберегти те, що залишилося, – переконана Катерина.
Розвивати Запоріжжя за допомогою мистецтва
В планах організаторів Art HUB Zp — зустрічі з цікавими та успішними особистостями. Так, 29 вересня до нашого міста із сусіднього Дніпра завітає співорганізатор фестивалю сучасного мистецтва «Конструкція». Юлія Овчаренко поділиться з містянами досвідом: як їм вдається втілювати свої нестандартні ідеї в життя та знаходити на це кошти. Організаторам «Конструкції» вдається залучати навіть іноземних донорів.
-
Я дуже багато подорожую Україною. У багатьох містах є арт-центри та арт-платформи. На мій погляд, це розвиток креативної економіки та індустрії, – ділиться своїми спостереженнями Вікторія. – Ми дуже хочемо, щоб творчі особистості Запоріжжя були більш активними. Намагаємося зруйнувати штамп, що наше місто суто індустріальний центр. У нас багато діячів мистецва. Важливо, щоби вони творили у рідному місті, а не їхали до інших регіонів.