Цього року вже розпочався Всеукраїнський патріотично-мистецький проект «Браття Українці». Ініціював такий проект лідер гурту «Шабля» та автор гімну АТО Вова Гейзер. У програму проекту «Браття українці» входить ціла низка заходів, які розпочалися із зони проведення ООС. Сюди входять концерти, зйомка документальних фільмів, фотовиставки. Також проходить концертний тур лідера групи «Шабля» Вови Гейзера та зразково-показового оркестру ЗСУ.
Виступ учасників проекту відбувся 24 вересня в кіноконцертному залі ім. Довженка. Послухати його прийшли військовослужбовці та мешканці Запоріжжя. Перед початком виступу директор ККЗ ім. Довженка Марина Кудерчук вручила лідерові групи «Шабля» почесну грамоту виконкому Запорізької міськради. Присутні вшанували хвилиною мовчання воїнів, загиблих за незалежність України.
– З 2014 року ми з концертами їздимо до хлопців, які воюють на сході країни. В цьому році вирішили зробити такий грандіозний тур, щоб донести до людей, що треба єднатися. Потрібно будувати реабілітаційні центри, проводити фестивалі, давати людям якийсь позитив, якогось «жарку». Я щасливий від того, що сьогодні я знаходжусь у Запоріжжі, на 5-річчя свого гурту «Шабля», на свій день народження, – розповів Вова Гейзер. – Вважаю, що українська нація незламна. Ми воюємо за праве діло. Це наша територія. Війни ніхто не хоче, але якщо так сталося, ми повинні стояти і захищати до останнього наші кордони. У нас гарні люди, роботящі. Ми можемо жити, я вважаю, краще за всіх у Європі. Тому мета нашого проекту одна – гуртуватися і щось робити, починати з себе. Ми робимо те, що вміємо – пишемо пісні, приїжджаємо з концертами. Люди нас чекають, і це дуже приємно.IMG_9275
Гості концерту змогли насолодитися сумішшю рок-музики та народних пісень у супроводі військового оркестру. Ця творчість не залишила нікого байдужим.
– Наша програма побудована на творах української пісні, танцю. Ми популяризуємо українську пісню. Наші люди – це дуже співоча нація. Де б ми не були, вони завжди з радістю приймають концертні номери. Пісня – душа нації. А слово – це наша зброя. Хочемо донести до людей, що сила в нас буде тільки тоді, коли ми разом згуртуємося. Люди іноді думають, що коли виступає духовий оркестр, то будуть вальси, марші або якась класична програма. Але після концерту вони виходять з гарним настроєм та кажуть, що якби знали, що буде така програма, то прийшли б усією родиною, – зазначив начальник зразково-показового оркестру, полковник Ігор Биковський.
Крім відомих пісень групи «Шабля», запоріжців порадував виступ ансамблю народної музики «Святовит». Крім цього, музиканти презентували кілька нових пісень.