Світ
Слідом за наданням скидок на газ відразу восьми компаніям Західної Європи у “Газпромі” повідомили про готовність надати 10-відсоткові скидки й Україні. Однак це станеться тільки за умови, коли остання вибере щонайменше 33 млрд. кубів газу, а не 27, як оголосив міністр Мінпаливенерго України Юрій Бойко.
У черговій своїй передвиборній статті (у “Російській газеті”) під назвою “Бути сильними: гарантії національної безпеки для Росії” прем’єр-міністр РФ Володимир Путін пообіцяв до 2022 року поставити військам 400 міжконтинентальних балістичних ракет, 600 літаків і понад тисячу вертольотів. Також Російський флот отримає вісім підводних крейсерів, 20 багатоцільових підводних човнів, 50 надводних кораблів. Армія також отримає 100 космічних апаратів військового призначення. ППО матиме техніку для 40 зенітно-ракетних полків С-400 і для 38 ракетних дивізіонів “Вітязь”. Сухопутні війська отримають техніку для 10 ракетних бригад “Іскандер”, 2,3 тисячі танків, 2 тис. артилерійських комплексів і 17 тисяч автомобілів.
На референдумі про другу державну мову у Латвії 78% виборців, за 68-відсоткової явки, висловилися проти надання російській мові статусу другої державної. Нагадаємо, що 27% громадян Латвії – етнічні росіяни, а 40% вважають російську мову рідною.
Після скандальної відставки президента Німеччини Христіана Вульфа новим президентом стане правозахисник із колишньої Німецької Демократичної Республіки Йоахім Гаук.
У Греції на знак протесту проти вимушених “антикризових” заходів уряду призупинено проведення чемпіонату країни з футболу.
Компанія Carlsberg викупила 100% російської пивної компанії “Балтика” за $1,15 млрд.
Американську співачку Уїтні Х’юстон поховали на кладовищі, що поряд з її рідним містом Ньюарк (штат Нью-Джерсі). Прямий репортаж з церемонії поховання вели провідні телеканали США. Серед 1,5 тисячі друзів співачки, які були присутні на церемонії, виступили актор Кевін Костнер (партнер по фільму “Охоронець”) і британський співак Елтон Джон. Колишнього чоловіка У. Х’юстон Боббі Брауна охорона на похорони не пропустила.
Україна
Після шквалу критики, викликаного публікацією у “Дзеркалі тижня” проекту, за яким у школах відбудеться скорочення вивчення української мови та історії України, міністр освіти Дмитро Табачник спростував зникнення історії України з переліку шкільних предметів. Стосовно ж мови, то така пропозиція розглядається: сьогодні на предмет виділяється 3 години на тиждень – можливо, буде дві, а зекономлений час піде на вивчення інформатики.
Новим начальником Генштабу України став генерал-лейтенант Володимир Замара. До цього він виконував обов’язки першого заступника начальника Генштабу.
Після того як міністр закордонних справ України заявив, що Йорданія проявила інтерес до постачання в цю країну українського сиру, “Росспоживнагляд” відомого Геннадія Онищенка оголосив, що додатково вивчить документацію українських підприємств, сирну продукцію яких останніми днями заборонено до ввозу у РФ.
Дочка Юлії Тимошенко оприлюднила діагноз матері, яка перебуває в Качанівській колонії міста Харкова. Німецькі та канадські лікарі встановили, що в екс-прем’єра – грижа.
Область
У неділю стався порив водогону, яким забезпечується питною водою місто Дніпрорудне. Всі 19,5 тисячі жителів гірничого міста залишилися без води. З п’ятої години ранку понеділка почався пошук місця пориву. Увесь цей час забезпечується підвіз питної води до житлових будинків міста. Роботи з ліквідації аварії в місті очолює заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук.
Завершилася акція протесту ув’язнених Бердянської колонії. Нагадаємо, що 17 лютого частина засуджених відмовилася від прийому їжі. Перевірка встановила, що скарги голодувальників на якість харчування, температурний режим у приміщеннях, умови праці та навіть побиття ув’язнених – безпідставні. Ввечері 18 лютого голодування припинено.