Світ
Ухвалено резолюцію Генеральної асамблеї ООН, яка вимагає відставки президента Сирії Башара Ассада. “За” проголосували 137 делегацій, Росія та Китай були серед 12-ти країн, що виступили “проти”. Ще 17 країн утрималися.
Під час слухань у сенаті керівник військової розвідки Пентагону генерал Рональд Берджесс заявив: “Іран може, у всякому разі тимчасово, закрити Ормузську протоку або ж запустити ракети в бік США чи їхніх союзників, але тільки у випадку, коли на нього буде скоєно напад. Також не виключено, що Тегеран у відповідь може спробувати задіяти терористів по всьому світу, однак малоймовірно, що Іран виступить ініціатором чи навмисно спровокує конфлікт”.
Ще одна група європейських споживачів добилася перегляду газових угод із “Газпромом”. Цього разу це французька компанія GDF Suez, німецька Wingas, словацька SPP і турецька Botas. Знижка склала 10 %.
Під час бою з бойовиками на кордоні Чечні та Дагестану, який розпочався 13 лютого, російський спецназ зазнав важких втрат. Станом на ранок 17 лютого число жертв сягає трьох десятків убитими та пораненими.
У своєму зверненні до президента Білорусі Олександра Лукашенка Європарламент вимагає помилувати засуджених до розстрілу виконавців теракту в мінському метро, який стався в березні 2011 року.
Прокуратура Італії вимагає від суду п’яти років ув’язнення за корупцію для екс-прем’єра країни Сильвіо Берлусконі.
У РФ, вже заднім числом, заборонили демонстрацію фільму “Замах на Росію”. Подія сталася після того, як фільм прорекламували в Інтернеті, показавши відео із “заарештованим” Путіним.
Британські спецслужби так і не знайшли жодного підтвердження, що Чарлі Чаплін народився, як він сам стверджував, у Великобританії в 1889 році. Із щойно розсекреченого досьє Мі-5 на великого актора відомо, що розвідка вважала його французом, а ФБР – “російським євреєм Ісраелем Торнштейном” і “голлівудським більшовиком”.
Україна
“Заява партії “Батьківщина”, щодо начебто відповідальності лідера “Народної партії” Володимира Литвина за скуповування “тушок” у парламенті, не в’яжеться зі здоровим глуздом”, – про це заявили у прес-службі “Народної партії”, коментуючи заяву “Батьківщини” про те, що Литвин має піти у відставку.
“Корупційний скандал за участю Ігоря Рибакова і Романа Забзалюка, кожен з яких потрапив до Верховної Ради саме за списками Блоку Юлії Тимошенко, – це прямий наслідок низької людської і професійної якості кадрів у середовищі “БЮТ-Батьківшини” та безпринципності, виявленої цією політичною силою при формуванні списку під час останньої виборчої кампанії”, – додали в прес-службі. “Серед тих, кого назвали “тушками”, ледве не половина – колишні голови облорганізацій “Батьківщини”. Тому краще б БЮТівцям, замість розповсюдження абсурдних заяв, серйозно замислитися над якістю свого партійного активу”, – підсумували в “Народній партії”, додавши, що “жоден із наших народних депутатів не виходив зі складу фракції”. (“Українська правда”).
За словами першого заступника Севастопольської міської держадміністрації Сергія Савенкова, Чорноморський флот Росії використовує в місті 38 причалів, які не включені у відповідний перелік міжурядових угод по оренді.
Керівництво Качанівської колонії (м. Харків) розглядає питання про залучення екс-прем’єра Юлії Тимошенко до праці. “Наявність будь-яких медичних протипоказань у в’язнів визначає лікуючий лікар, після чого видає довідку про те, чи може людина працювати. Потім засуджений проходить курс лікування доти, доки не зможе взятися за роботу”, – заявив начальник Управління Пенітенціарної служби в Харківській області Євген Бараш. Водночас у прес-службі Управління заявили, що з боку Тимошенко було звернення до керівництва Качанівської колонії щодо тимчасового незалучення її до праці.