16 лютого в міськвиконкомі під головуванням міського голови Олександра Сіна відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Заступник начальника управління з питань земельних відносин міської ради Наталя Вишнякова доповіла про можливості збільшення розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у Запоріжжі. Це було перше знайомство з проектом, який має шанс вступити в силу лише з січня 2013 року за умови, якщо буде схвалений сесією міськради до липня цього року. За словами доповідача, проект ще жодного разу не виносився на широкий загал, не був опублікований у ЗМІ та не виставлявся для ознайомлення на сайті міськради.
Нові ставки орендної плати за землю пропонується визначати як кратні до базової вартості одного метра квадратного в цінах 2012 року – 232,02 грн. (До речі, всі запропоновані нововведення будуть актуальними для тих, хто укладатиме договір оренди вперше чи буде його переукладати по закінченню терміну дії попереднього. Також проект не стосується магазинів, що розташовані на перших поверхах житлових будинків).
Наприклад, для землі під АЗС, газові заправки та нафтосховища пропонується коефіцієнт 10. Земельні ділянки, надані для розташування аптек, аптечних складів, магазинів медтехніки, а також клінік, медичних центрів, в тому числі стоматологічних клінік та кабінетів, діагностичних лабораторій недержавної, не комунальної власності можна буде орендувати із коефіцієнтом 7. Для земельних ділянок, що зайняті об’єктами, де торгують ювелірними виробами – коефіцієнт 12.
Коли почалося бурхливе обговорення цього питання, мер Олександр Сін зауважив: “Давайте припинимо дилетантські розмови і спочатку доручимо спеціалістам підрахувати наслідки введення нових ставок орендної плати за землю. Треба з’ясувати головне – чи є в цьому економічна доцільність”.
Було вирішено через тиждень знову повернутися до обговорення цього питання, але лише в колі спеціалістів. Потім уже проект буде винесено для громадського обговорення.
Голова правління громадської організації “Бізнес-союз “Порада” Олена Єременко повідомила, що зараз запорізькі підприємці дуже часто стикаються з випадками затягування подовження договорів оренди землі. Дехто не може подовжити його вже понад рік.
На це міський голова висловив думку, що треба шукати “білу пляму”, яка дає можливість втручатися корупційним компонентам у процес, що повинен зводитися до простих технічних моментів. На думку Олександра Сіна, якщо до підприємця немає претензій і він вчасно вносить орендну плату, то договір повинен продовжуватися в максимально стислий термін. Весь процес пролонгації угоди повинен бути чітко регламентованим, треба встановити конкретні строки та відповідальність за їх недотримання.
Олександр Сін доручив своєму заступнику Віталію Гриценку очолити робочу групу, що дослідить ситуацію із подовженням підприємцями договорів оренди землі. Також він поставив задачу підготувати на сесію міської ради проект рішення, що буде чітко регулювати відносини у цій сфері.
Після звіту заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району Віктора Кириченка про роботу з підтримки підприємництва, яка перетворилася в словесне з’ясування стосунків між чиновником та головою правління громадської організації “Бізнес-союз “Порада” Оленою Єременко, мер міста вирішив, що найбільш об’єктивну оцінку роботи районної влади з підтримки малого й середнього бізнесу можуть дати лише самі підприємці.
Тому Олександр Сін доручив своєму заступнику Віталію Гриценку невдовзі організувати в приміщенні райадміністрації зустріч із підприємцями Заводського району і провести серед них анонімне анкетування.