Новий рік – вдалий час для того, щоб повністю змінити своє життя, або принаймні зробити його більш приємнішим

Кожному знайоме це відчуття, коли на годиннику 9 ранку, а ви вже втомлений від безлічі завдань та думок. Жодна мотивація не допомагає,  і навіть речі, які приносили радість, не викликають ніяких емоцій. Однак, для того, щоб все ж таки вирватись із замкненого кола, та знайти в собі сили для того, щоб докорінно щось змінити, необхідно багато часу та зусиль. Врешті-решт вони себе виправдають, адже це інвестиції в здоров’я та добре самопочуття. Отже пропонуємо 7 порад, які допоможуть розпочати зміни, навіть, якщо ви повністю виснажені.

Спіть вдосталь

Наше тіло – досконалий механізм, який потребує постійного піклування та відпочинку. Йому просто необхідне повноцінне перезавантаження. Дослідження свідчать, що гарний сон сприяє виведенню токсинів з мозку, а тому повноцінний відпочинок вночі дуже важливий для фізичного та душевного здоров’я. Головне завдання – спати не менше ніж 7-8 годин, тоді ви отримаєте необхідний ресурс для нових звершень щодня.

Слідкуйте за тим, що і як їсте

Головна умова здорового харчування – постійна практика. Особливо це стосується тих, хто звик харчуватися на ходу. Усвідомлення того, що ви їсте і як, допоможе побудувати здорові відносини з їжею, уникнути переїдань, знизити рівень стресу та скинути зайву вагу.

Уникайте кофеїну

Кофеїн – гарний стимулятор організму. Однак він подразнює і без того виснажену нервову систему. А звідси – постійна тривога та істеричні настрої. Замість кофеїну спробуйте вранішню зарядку або медитацію. Фізичні вправи добре допомагають підбадьоритися, при цьому діють більш м’яко. Крім того, заняття спортом допомагають зберігати відмінну пам’ять та зменшують стрес.

Відпочивайте в тиші

Медитація як спосіб боротьби зі стресом та втомою більш ефективний, ніж візити до лікарів. П’ять хвилин наодинці з собою щодня допомагають впоратися зі стресом, налагодити сон та зрозуміти, чого саме вам не вистачає . Медитація зробить ваш день більш продуктивним, налагодить раціональне мислення та допоможе менше реагувати на неприємні сюрпризи життя.

Наповнюйте душу

Займіться тим, що вам подобається. Виділіть час для улюбленого хобі, розслабтеся, купіть те, що давно хотіли. Погуляйте на природі, або дивіться старі фільми. Головне, щоб все це наповнювало вас радістю та дарувало задоволення.

Кидайте собі виклик

Щоб збадьоритися, необхідний новий імпульс. Змінюйте звичайний маршрут на роботу, одяг, місця для обіду. Робіть це раз на тиждень або щодня, якщо вистачає ентузіазму. Можете спробувати щось глобально незвичне – опанувати музичний інструмент, з’їздити в одиночну подорож, придбайте мотоцикл. Головне це повинно бути щось, що відволіче від буденності, змусить забути про складнощі та подарує новий досвід.

Ведіть щоденник

Записуйте всі свої досягнення та невдачі, або просто мрії та очікування. Важливий сам процес створення тексту – пишіть все, що думаєте. Вивільніть свої думки, і ви здивуєтесь тому, скільки свіжих та цікавих ідей можна знайти, якщо дати їм простір.

Читайте також: Що покласти під подушку: ідеї подарунків «від Миколая»