Минулого четверга біля пам’ятної зенітки часів 2-ї світової, що в сквері навпроти  БК ЗТЗ, понад 500 ветеранів та представники влади міста та області вшанували пам’ять перших загиблих захисників Запоріжжя.

Саме в цій місцині 18 серпня 1941 зенітники 3-ї зенітно-артилерійської батареї 16-го зенітно-артилерійського полку дали перший бій передовим загонам Вермахту, що сунули на промислове Запоріжжя. І хоча втрати були величезні – загинула майже вся батарея, – спроба німецької армії, що влітку 1941 року просувалася по території Радянського Союзу швидкими темпами, взяти промислове місто з «наскоку» не вдалася. Із цього бою розпочалася майже півторамісячна оборона Запоріжжя.

Завдяки героїзму радянського солдата вдалося зберегти та евакуювати промисловий потенціал, що згодом розпочав військове виробництво у східній частині Радянського Союзу.

– 75 років тому на цьому місці одночасно з кривавими боями розпочалася евакуація 22 заводів союзного значення, 26 підприємств легкої та харчової промисловості. До початку жовтня були евакуйовані інститути, навчальні заклади, театри і музеї. Саме завдяки героям, що полягли тут, без перебільшень, сьогодні живе і розвивається місто Запоріжжя як провідне індустріальне місто України, – зазначив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк у своєму виступі.

Володимир Вікторович подякував учасникам мітингу за те, що бережуть пам’ять про величний подвиг тисяч радянських воїнів та цивільного населення, що поклали свої життя на вівтар великої Перемоги. За те, що передають славні бойові та трудові традиції нам – їхнім нащадкам.

Учасники мітингу за традицією вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.

Цього ж дня в місті стартувала естафета пам’яті, що буде проходити в численних ветеранських організаціях міста. Пам’ятні заходи тривають.

Володимир ГЕРАСІН

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА