У 2016 році більш ніж 100 вулиць Запоріжжя обладнають сучасною системою зовнішнього освітлення. Цими днями завершуються роботи з реконструкції мереж зовнішнього освітлення в приватному секторі на вулиці Силовій у Бородинському мікрорайоні.

Питанням освітлення вулиць і дворів обласного центру міська влада приділяє особливу увагу. У планах на 2016 рік – виконати реконструкцію мереж зовнішнього освітлення по 33 об’єктах. На це виділено 17,5 млн. грн. Ще на 82 вулицях, які раніше не освітлювалися, будуть обладнані системи освітлення. Це вулиці приватного сектора і внутрішньодворові території житлових будинків. На виконання будівельних робіт на цих об’єктах у міському бюджеті передбачено понад 20 млн. грн.

Про це під час виїзної наради на вулиці Силовій повідомив заступник міського голови Володимир Волобуєв.

У 2015 році такі роботи виконувалися, але в меншому обсязі. Будівництво нових мереж зовнішнього освітлення не проводилося, а реконструкція була виконана лише на 19 вулицях.

Заступник міського голови Володимир Волобуєв відзначив, що останні десять років у таких великих обсягах роботи з освітлення вулиць і дворів обласного центру не проводилися.

– За дорученням міського голови Володимира Буряка ми йдемо шляхом облаштування та освітлення вулиць Запоріжжя із застосуванням сучасних технологій. Таким чином, буде забезпечено освітленість вулиць, досягнуто економію електроенергії в три рази, створено комфортні умови для мешканців міста. Цього року КП «Запоріжміськсвітло» веде роботи приблизно на  200 об’єктах – виконуються проектні роботи, реконструкція мереж, будівництво. Кошти виділено, заплановані обсяги робіт буде виконано, – підкреслив Володимир Волобуєв.

Директор КП «Запоріжміськсвітло» Олександр Авдієнко поінформував, що на цій вулиці було темно, бо багато світильників вийшли з ладу.

– Ми замінили старі світильники. Встановлено 41 сучасний світлодіодний світильник. Вони економні у використанні, при цьому забезпечують яскраве освітлення вулиці. Термін експлуатації – близько 15 років. Також було замінено 1,34 км проводу, – розповів Олександр Авдієнко.

Майстер Дніпровського районного відділення КП «Запоріжміськсвітло» Андрій Птицин розповів:

– Ми працювали на цій вулиці два тижні. А до цього оновили освітлення на вулицях Станіславського та Метрополітенівській.

Місцевий мешканець Віктор Ткаченко розповів нашому кореспондентові:

– Раніше тут завжди було темно. Один-два дні після ремонту ліхтарі світять, а потім рік не працюють. А зараз як увімкнули ліхтарі – світліше, ніж вдень! Дуже добре, що нам зробили світло на нашій вулиці!

За даними КП «Запоріжміськсвітло», з урахуванням вулиці Силової, на сьогодні вже обладнані сучасною системою освітлення сім вулиць обласного центру. Дві з них – Приовражна і Вогнетривна раніше взагалі були без вуличного освітлення. В цілому замінено 8,145 км проводу, встановлено 288 світильників. Роботи тривають.

 Олена ПІДДУБНА