Підписано меморандум про співробітництво між обласною владою, містами Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ із проектом «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ). 

Участь взяли Генконсул Федеративної республіки Німеччина в Україні Вольфганг Мьоссінгер, керівник Ініціатив інфраструктурної програми для України, що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва  GIZ Уве Штумпф, керівник проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Матес, керівник проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами» Олександр Отто, перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Дмитро Давтян, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, міський голова Бердянська Володимир Чепурний та перший заступник міського голови Мелітополя Ірина Рудакова.

Співпраця в рамках проекту протягом 2016-2019 років буде здійснюватися в напрямку покращення якості надання послуг, попит на які виріс у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб; сприяння діалогу та проведенню заходів з урахуванням потреб вразливих груп населення в приймаючих громадах; покращення взаємодії органів влади, місцевих громад, громадських організацій та волонтерів.

– Мені приємно відзначити, що Німеччина була, є і надалі залишатиметься серед провідних європейських країн, які активно підтримують курс України на здійснення масштабних соціально-економічних і політичних реформ, спрямованих на всебічну інтеграцію в європейське співтовариство і забезпечення європейського рівня життя. Хотілося б відзначити допомогу німецького уряду, який  уже неодноразово надавав свою підтримку в розвитку соціальної сфери нашого регіону. Ми сподіваємося на плідне співробітництво та підтримку, – підкреслив перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Дмитро Давтян.

– Дуже важливо, що уряд Німеччини може зробити ще один внесок до інтеграції внутрішньо переміщених осіб у їх новому оточенні. Підписання цього меморандуму значно полегшить та прискорить процедуру реалізації багатьох суспільно важливих проектів. Це, перш за все, допоможе нашим партнерам у Запорізькій області. Підписання меморандуму дозволить надавати підтримку громадам на місцях, вирішити багато проблем, які виникли через загострення конфлікту на Сході. Основна підтримка спрямована не тільки на допомогу внутрішньо переміщеним особам, а й місцевому населенню,наголосив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Мьоссінгер. 

– Високоповажні гості, – звернувся до присутніх перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков. – Хочу висловити від всього депутатського корпусу області слова щирої поваги уряду Німеччини, німецькому товариству  міжнародного співробітництва GIZ за ктивну підтримку України та Запорізької області зокрема. Ми дуже раді тому, що маємо таких досвідчених європейських партнерів, готових включитися в роботу і простягнути нам руку допомоги. Ми дуже сподіваємося, що результат нашого співробітництва сприятиме позитивному позиціонуванню Запорізької області в світовому середовищі як надійного партнера та перспективної території для розвитку та ведення бізнесу.

– Найперше, я звертаюся до пана Консула і керівника організації GIZ та хотів би передати Вам від запорізької громади федеральному уряду Німеччини величезну подяку за ту допомогу, яку Ви надаєте, – взяв слово Володимир Буряк. – Зараз я хочу висловити задоволення, бо сьогодні ми реалізуємо конкретний проект, який допоможе вирішити проблему, яку ми найбільше обговорюємо – це проблема переміщених осіб всередині України, і, перш за все, розміщення дітей у дошкільних закладах Запоріжжя. Ми вже розмістили 600 дітей переміщених осіб у Запоріжжі. Провели тендер з пошуку виконавця будівельних послуг у дитсадку № 100. Цей проект, який ми сьогодні разом з вашою командою здійснюємо, вирішить проблему ще приблизно 120 дітей у Запоріжжі – це будуть нові місця для наших маленьких мешканців. А той Меморандум, який ми зараз підпишемо з обласною владою, на мою думку, є свідоцтвом того, що місто Запоріжжя й область виходять на новий міжнародний рівень партнерства з дуже надійними партнерами і, найголовніше, це партнерство сприятиме покращенню життя населення, усієї запорізької громади. Я впевнений, в подальшому ми по кроку, поетапно вирішимо спільно всі наші питання. Думаю, німецька сторона вже побачила в запоріжцях надійних партнерів, а той проект, який ми зараз здійснюємо, є результатом нашої спільної роботи.

Проект складається з двох компонентів: «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» та «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами», які є складовими ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду, що виконуються Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ