Незважаючи на карантинні обмеження, на початку травня компанії поїдуть на природу, на дачі, на Хортицю, аби добряче відпочити та приготувати шашлики
Цього року Православний Великдень випадає на 2 травня, тож ті, хто постився, зможуть нарешті поласувати м’ясом. Щоб шашлик був ніжним та соковитим, треба знати деякі секрети маринування м’яса
Шашлик зі свинини
Ідеальним варіантом для приготування страви стане свіже м’ясо з помірною кількістю жиру. Свіжа свинина на зрізі має рожевий, рівномірний колір. При виборі частини туші перевагу надають шиї, корейці, грудинці і поперековій частині. Не підходить для цих цілей окіст і лопатка.
Для маринування шашлику найкраще підійде емальований, керамічний або ж скляний посуд. Пластиковий та алюмінієвий посуд краще не використовувати, бо в процесі маринування м’ясо може увібрати в себе шкідливі речовини, що виділяє такий посуд.
Для класичного рецепта маринаду для шашлику знадобиться цибуля, сіль, оцет (можна використовувати лимонний сік), а також прянощі: паприка, коріандр, базилік сушений, мелений перець, чилі сушений, куркума, карі. Маринується така свинина не менше 3 годин.
Свинина в кефірному маринаді
Продукти:
- 1,5 кг свіжої свинини;
- 15 г цукру;
- 0,5 л кефіру жирністю 32%;
- 6 цибулин середнього розміру;
- перець, сіль.
Маринад на кефірі має більш м’яку дію, ніж маринад із лимонним соком чи оцтом. Але шашлик повинен настоюватися близько 12 годин. Маринад на кефірі не містить великої кількості спецій.
У процесі приготування необхідно, щоб кефір поступово просочив м’ясо. Для цього підготовлені звичайним способом цибулю і м’ясо заливаємо кефіром і перемішуємо. Досипаємо цукор і знову перемішуємо. Даємо м’ясу настоятися протягом години при кімнатній температурі. Потім ставимо в холодильник на 10-11 годин.
Шашлик із телятини
Найкраще для цього шашлику підійде частина задньої ноги та вирізка. Також пам’ятайте, що м’ясо не повинно бути парним. Після забою тварини м’ясо повинно постояти як мінімум 5 годин. А перед маринуванням варто злегка відбити м’ясо, тоді шашлик буде значно м’якшим.
Яловичина під гранатовим соком
Продукти:
- 1,5 кг яловичини;
- 5 шт. ріпчастої цибулі;
- 600 г гранатового соку;
- 2 ложки оливкової олії;
- сіль;
- перець.
М’ясо подрібнити середнього розміру шматками, з’єднати з цибулею, нашаткованою великими кільцями, і спеціями, добряче пом’явши руками – так цибуля, нарізана кільцями, випустить сік. Тепер можна додати оливкову олію та гранатовий сік. Потім накрити м’ясо кришкою і залишити в маринаді мінімум на 4 години.
Шашлик із баранини
Пам’ятайте, чим молодша тварина, тим смачнішою вийде ваша страва. Ідеальним варіантом для приготування м’яса на мангалі буде м’якоть задніх ніг, вирізка або бараняча корейка.
Баранина у маринаді з томатного соку та хліба
Продукти:
- 1 кг м’яса;
- 1 л томатного соку;
- 0,5 кг цибулі;
- невелика буханка сірого хліба;
- спеції за смаком;
- сіль;
- помідори свіжі.
Порізавши м’ясо на невеликі шматочки, додайте в нього нарізану кільцями цибулю. Посоліть і покладіть спеції, які ви любите, в помірній кількості. Перемішайте все добре, залиште хвилин на п’ять.
Далі невеликими шматками порвіть буханець хліба і помістіть в загальну масу. Залийте все томатним соком зверху. Ретельно змішайте і на 7-10 годин відправте в прохолодне місце.
Шашлик із курятини
Головний секрет рецепта маринування шашлику з курки полягає в тому, що курку можна маринувати недовго: всього пару годин. Крім того, не потрібно розм’якшувати волокна, адже куряче м’ясо саме по собі нежорстке.
Курячі крила в маринаді із пива
Продукти:
- 1,5 кг курячих крил (стегон);
- 2 шт. цибулі;
- 0, 5 л пива;
- сіль;
- перець;
- 0,5 ч. л. орегано.
Приготування такого маринаду не займе багато часу. Курку треба натерти орегано, сіллю і перцем. Потім змішати м’ясо з цибулею і залити пивом. Залишити маринуватися на 2 години.
Якщо ви вирішили поїхати на пікнік спонтанно, і у вас немає 6-8 годин для маринування м’яса, до нарізаного м’яса додайте потерту цибулю, сіль, перець та інші спеції за смаком. І залийте м’ясо мінеральною газованою водою. За пів години можете сміливо приступати до смаження.
Найкорисніший шашлик
З якого м’яса шашлик – найкорисніший, а з якого – найнебезпечніший.
У дослідженні Європейської асоціації дієтологів найдієтичнішим названо м’ясо кролика – воно найкраще засвоюється організмом людини. Зараз педіатри радять батькам, які починають вводити в меню дитини м’ясні продукти, починати саме з кролятини. Алергія на неї, до речі, теж буває набагато рідше, ніж на курятину.
Баранина – єдиний вид м’яса, який увійшов у популярну в США «енергетичну» дієту, розповідає дієтолог-гастроентеролог Світлана Бережна. Суть її в тому, щоб їсти ті продукти, які допомагають організму переробляти калорії на енергію і підтримують організм під час занять спортом. Але не варто їсти баранину частіше одного разу на тиждень.
Також в баранині багато лецитину, який допомагає нам швидше міркувати, а заодно регулює викид інсуліну. До слова, в баранині – єдиній з усіх м’ясних продуктів – міститься фтор, який зміцнює зубну емаль.
У 100 грамах шашлику з баранячого окосту близько 320 ккал, з лопатки – 280 ккал.
Несподівано за свинину заступилися сексологи: виявляється, тільки в ній (а саме в салі) міститься арахідонова кислота, яка бере участь у виробленні чоловічих і жіночих статевих гормонів. До речі, сало – єдиний продукт, який не накопичує радіонуклідів.
Але при цьому у свинині багато насичених жирів, від яких швидко гладшають. Проте є хитрість – замочувати свинину в лимонному соці – він прискорює обмін речовин і знижує всмоктування жирів. Можна змішати сік з мінералкою і додати трохи гірчиці – так шашлик зі свинини буде ніжнішим.
У 100 грамах пісного свинячого окосту – 280 ккал, шийки – 340 ккал, реберець – 320 ккал.
У телятині і молодій яловичині багато повноцінного білка, який дуже добре засвоюється, заліза і вітаміну А. Але в більш «старому» м’ясі більше шкідливих насичених жирів, і накопичуються речовини, що викликають окислювальні процеси в організмі. Останнім часом медики, які займаються антиейдж терапією, все частіше сходяться на думці, що червоне м’ясо прискорює процеси старіння в організмі людини.
У 100 грамах шашлику з молодої яловичини близько 250 ккал.
Гарне, не накачане антибіотиками куряче м’ясо дуже корисне для нашого серця, курятина – чемпіон серед м’ясопродуктів з вітаміну В6. А ще в ній багато глютаміну – білка, необхідного для боротьби зі стресами, і який підтримує нервову систему і імунітет.
В індичці стільки ж фосфору, скільки і в рибі (цей елемент дуже важливий для кісток і суглобів). А нещодавно в цьому м’ясі виявили речовину, яка допомагає виробленню мелатоніну – гормону сну.
У 100 грамах шашлику з курячої грудки – 100-120 ккал, стегенець – 160 ккал, крилець – 180 ккал, з грудки індички – 150 ккал.
Читайте також: Який бензин заливають в баки на українських АЗС