Корисні продукти з нашого списку допоможуть вам не лише вберегтися від перших застуд і посилити імунітет, а й подолати осінню депресію

Калина

Стародавній лікувальний засіб, що активно використовується й в наші дні. Чай із калиною або калиновий сік відмінно допомагають від застуди. Адже калина має протизапальну дію і підвищує імунітет. Крім цього, вона зупиняє кровотечі, очищує організм, підтримує серцево-судинну систему та регулює артеріальний тиск.

Буряк

Один з головних борців з осінньою депресією та нудьгою. Він насичує організм вітамінами А, С, В, Е, Р, РР і мікроелементами – залізом, магнієм, калієм, кальцієм і молібденом. А за вмістом йоду – одного з основних елементів, що відповідають за гарний настрій – буряк лідирує серед овочів.

Горобина

Горобина містить рекордну кількість каротину, а в чорноплідній горобині багато калію. Цей продукт також застосовують при авітамінозах. А в питанні боротьби з вірусами і бактеріями горобина могла б посперечатися з цибулею.

Білокачанна капуста

Зимові сорти капусти достигають тільки в жовтні – їх знімають з грядки після перших морозів. Білокачанна капуста містить рідкісний вітамін U. Він здатний виліковувати виразкові хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, виразкові коліти, гастрити і млявість кишечника; також в капусті багато вітаміну С, і головне – він довго в ній зберігається.

Гарбуз

Гарбуз містить рідкісний вітамін Т, який впливає на обмін речовин. Також цей продукт допомагає загоювати рани і опіки, тому що має багато вітаміну А, що виводить токсини, шлаки, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Гарбуз містить багато необхідних людині мінералів: залізо, мідь, магній, марганець і фосфор, а також амінокислоти. В гарбузовому насінні міститься ліноленова кислота, яка зміцнює артерії.

Читайте також: 5 ідей для яблуневого сезону