9 лютого відбулася підсумкова нарада, на якій запорізькі соціальні працівники обговорили підсумки роботи управління соціального захисту населення міської ради за минулий рік, намітили перспективи на цей рік. У нараді взяли участь міський голова Запоріжжя Олександр Сін і його заступник Юрій Каптюх.
Начальник управління соціального захисту населення Ольга Полковникова зазначила: “Наш головний принцип – надавати допомогу кожному, хто цього потребує. Міські соціальні служби займаються реалізацією як державних, так і місцевих програм соціального захисту. У Запоріжжі 47 відсотків населення охоплено різними державними соціальними програмами”.
Заступник начальника управління Ірина Озерна розповіла, що в 2011 році в рамках реалізації Міської комплексної програми соціального захисту населення в Запоріжжі допомогу отримали близько двадцяти тисяч запоріжців. На додаток до державних програм уже багато років розробляються і реалізовуються місцеві соціальні програми. У 2011 році на реалізацію Міської комплексної програми соціального захисту населення було направлено близько дев’яти мільйонів гривень.
За словами Ірини Озерної, міська програма передбачає надання допомоги як окремим категоріям населення, так і адресної матеріальної допомоги у відповідь на звернення. У 2011 році в управління соціального захисту населення звернулися понад дві тисячі осіб, 83 відсотки з них просили про надання матеріальної допомоги на дороге лікування, протезування зубів, операцію кришталика ока. Зверталися сім’ї з дітьми, інваліди, ветерани Великої Вітчизняної війни, пенсіонери та інші.
Кількість звернень за адресною матеріальною допомогою збільшилася. Наприклад, за допомогою на лікування в 2011 році звернулися 196 осіб (у 2010 році – 105).
Ще понад три тисячі людей отримали підтримку завдяки коштам, виділеним депутатами зі своїх депутатських фондів.
У рамках надання соціальної допомоги окремим категоріям населення її отримали близько восьми тисяч осіб. Це – діти-діабетики, інваліди-колясочники, визволителі Запоріжжя. Всього 25 різних категорій.
Важливе місце займає оздоровлення дітей пільгових категорій. У 2011 році за кошти міського бюджету оздоровилися 1199 юних запоріжців. Це – діти-інваліди, діти з малозабезпечених, багатодітних сімей тощо.
Заступник начальника управління Галина Остапенко зазначила, що на сьогоднішній день 16700 запорізьких сімей отримують житлову субсидію, близько 48000 сімей – державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Майже 227 000 городян користуються різними пільгами за соціальними ознаками.
У 2011 році на фінансування соціальних програм в Запоріжжі було виділено 578,9 млн. грн., в тому числі субвенції з Державного бюджету – 537,6 млн. грн., місцевого бюджету – 41,3 млн. грн.
Міський голова Олександр Сін високо оцінив роботу міського та районних управлінь соціального захисту населення. “Наше головне завдання – створити умови, щоб всі, хто має право на соціальну допомогу, могли її отримати. Для цього необхідно максимально скоротити бюрократичні процедури в цьому питанні, і наші соціальні служби успішно з цим справляються”, – зазначив Олександр Сін.