В Україні це айстри, жоржини, хризантеми, чорнобривці

Айстра (Aster)

Айстра – чи не найпоширеніша квітка у світі, є на всіх континентах, крім Австралії. З грецької айстра означає «зірка». Завезена вона була в Європу з Китаю.

Стародавні греки спалювали листя айстри, щоб відганяти злих духів та змій. Згідно з грецьким міфом, коли Юпітер вирішив затопити землю, щоб знищити воюючих між собою людей, богиня справедливості Астрея так засмутилася, що попросила перетворити її на зірку. Її бажання було виконане. Коли вода відступила, Астрея заплакала за втраченим життям. Її сльози перетворилися на зоряний пил, і, коли вони впали на землю, на їхньому місці з’явилася квітка айстра.

Англійці та німці вважають, що айстра має магічну силу.

А у Франції називали Оком Христа, її клали на могили солдат, що загинули на війні.

У Сполучених Штатах айстри заведено дарувати на 20 річницю подружнього життя.

Для флористів це стійка та витривала квітка. Айстра починає цвісти з кінця липня і аж до перших морозів, може витримувати заморозки до -5 градусів. Айстра любить воду і при правильному догляді (часто міняти воду, підрізати квіти), зрізані квіти стоять до 2 тижнів у вазі.

Айстра вважається символом терпіння та елегантності, а за словником живих квітів – це символ різноманітності любові.

Жоржина (Dahlia)

Жоржина – національна квітка Мексики, відповідно й завезена звідти спершу до Іспанії, а далі і до всієї Європи. В Іспанії сам король наказав зробити жоржиновий парк, так вони йому сподобалися – тому цю квітку вважають королівською.

У XIX столітті Європа пережила «жоржинову лихоманку», це був золотий період для квітів. Ціни на зрізані квіти та бульби так підскочили, що ходять історії про те, як бідні садівники стали ледь не мільйонерами завдяки їй.

Це багаторічна рослина з довгим періодом цвітіння (з кінця літа до глибокої осені). Стебло пусте всередині, трубчасте, а квітка пружна. Жоржина – гірська квітка, гарно росте на висоті 2 тис. м над рівнем моря, стійка до морозів. Рясно цвіте, любить сонце та воду.

Жоржина є свого роду забруднювачем води – якщо зрізані квіти поставити у воду, то та швидко стає мутною, тому потрібно щодня міняти воду та підрізати стебло, щоб квіти довше простояли.

Англійці вважають жоржини квітами успішних і впевнених у собі людей. Жоржини також символізують мужність і силу, тому їх цілком можна подарувати чоловікові.
Оскільки ці квіти ще називають королівськими, то й не дивно, що символізують вони витонченість та почуття власної гідності.квіти осені

Хризантема (Chrysathemum)

Хризантема – національний символ Японії. Тут проводять і свято щастя, присвячене цим квітам. Хризантема красується і на імператорській печатці, і на монетах, і вища нагорода носить назву «Орден Хризантеми».

У Китаї чай із хризантем вважається цілющим, кажуть, лікує серцево-судинні захворювання. Існує стародавня східна приказка: «Хочеш бути щасливим все життя, вирощуй хризантеми». Настільки шанобливо вони ставляться до них.

А от на Мальті білі хризантеми – це траурні квітки, і їх ніколи не дарують близьким, не саджають біля будинків.

Флористи люблять хризантему хоча б за те, що це одна із найвитриваліших квіток. Зрізані квіти можуть стояти у воді від 2 до 4 тижнів, транспортувати їх також легко. Хризантема гарна і в букетах, і в композиціях, і є гарним декором осіннього саду та клумб. Тому не дивно, що її називають «королевою осені».

Квіти хризантеми дарують на знак дружби та поваги, вони приносять щастя, а також є символом таємного кохання.

Чорнобривці (Marigold)

Чорнобривці стали уже українським народним символом, оспівані у піснях, хоча батьківщиною чорнобривців є Південна Америка. Саме індійці Америки вважали чорнобривці магічним провідником, вони допомагали шаманам племен знайти жовтий метал (золото).

Це унікальна квітка, вона має не лише магічні, а й лікувальні властивості, завдяки ефірній олії, яка міститься у стеблах, листках та квітках рослини.

Сушені квіти використовують як приправу (імеретинський шафран), вона є основою кавказької кухні.

Запах чорнобривців відганяє комах, тому їх часто садять під вікнами спальні. А також, завдяки своєму насиченому аромату чорнобривці відлякують багатьох шкідників рослин.

Чорнобривці є символом матері та батьківщини, а за словником «Мова живих квітів» вони означають… відчай. Мабуть, нема такого міста та села, де б на клумбах та у садах не росли чорнобривці. Вони унікальні тим, що мають довгий період цвітіння – починаючи з червня і аж до жовтня.

Читайте також: У центрі Запоріжжя з’являться оригінальні квіткові композиції