Світ
У Франції відбувся перший тур президентських виборів. Діючий президент Ніколя Саркозі прийшов до фінішу другим (27,08 % голосів). Перемогу ж здобув (28,5 %) соціаліст Франсуа Олланд, третьою на фініші – із солідним результатом у 18,1 % – стала лідер ультра-націоналістичного “Народного фронту” Марія Ле Пен.
До Сирії, згідно з черговою резолюцією Ради Безпеки ООН, прибудуть 300 міжнародних спостерігачів.
Євросоюз на місяць відклав остаточне рішення про повне припинення постачання іранської нафти до Європи з 1 липня поточного року.
Єгипет розірвав контракт на постачання природного газу до Ізраїлю, підписаний за часів президента Мубарака. За цією угодою Ізраїль отримував до 40 % всього необхідного йому газу.
Як тільки з’ясувалося, що Мітт Ромні фактично переміг усіх своїх суперників у республіканській партії і стає тепер уже суперником президента США Барака Обами, як його тут же звинуватили в тому, що дід-мормон політика був багатоженцем.
У Росії відбулося молитовне “стояння” біля московського храму Христа Спасителя. Міліція нарахувала 65 тисяч учасників, церква – 50 тисяч. Вірні прибули до Москви автобусами з 17 єпархій, включаючи і Санкт-Петербург. “Щоб показати, що ми є і що ми – сила”, – повідомили учасники журналістів.
Тим часом “Московские новости” з’ясували, що Російська православна церква є лише орендатором храму Христа Спасителя. Власником і землі, і будови виступає комерційна структура, яка, до того ж, отримує дотацію з бюджету – “Фонд ХХС (Храму Христа Спасителя)”. Тому в приміщенні храму – піццерія, офіси. Зал церковних соборів можна орендувати за 450 тисяч рублів на добу, а конференц-зал – за 100 тисяч. До речі, й РПЦ у разі оренди згаданих залів платить повну вартість.
МЗС Казахстану, яке вело цілу “війну” проти відомого комедійного фільму “Борат” (його недолугий герой був з паспортом Казахстану), змінило гнів на милість. Виявилося, що завдяки фільму кількість туристів до Казахстану зросла в 10 разів.
Перед виходом із тюрми ув’язнений із новосибірської колонії за допомогою мобільного телефону зумів виманити у довірливих громадян до мільйона рублів. Він їм називав себе другом чи знайомим і просив допомогти вибратися із скрутного становища.
Україна
Голова українського уряду Микола Азаров заявив, що Україна тільки ПЕРЕПЛАЧУЄ Росії за газ більше, ніж усі витрати держави на медицину. Відповідна й смертність: щороку в Україні помирає 700 тисяч осіб.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров в ефірі однієї із телекомпаній пригадав, що в середині 1990-х років він намагався як керівник податкової адміністрації притягнути до відповідальності компанію “Єдині енергосистеми України” (гендиректором компанії була Ю. Тимошенко), але йому завадив це зробити екс-прем’єр уряду Павло Лазаренко.
Екс-прем’єра України Юлію Тимошенко без її згоди доставили на лікування до залізничної лікарні Харкова, але після відмови лікуватися менш ніж за два дні повернули до Качанівської колонії.
Екс-генпрокурор України, народний депутат (фракція ПР) Святослав Піскун спростував заяву першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, що він закрив справу Юлії Тимошенко в 2005 році під тиском президента В. Ющенка.
Під час гри в теніс на корті помер 52-річний директор Рівненської АЕС Михайло Колісніченко.
Область
Заповідник “Кам’яна могила” (біля селища Мирного Мелітопольського району) подав номінаційне досьє об’єкта “Археологічний комплекс “Кам’яна Могила” для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Троє ув’язнених Кам’янської колонії (Вільнянський район) під час робіт на СТО вжили технічну рідину. Один із них помер, ще двоє – в реанімації.