Ці розумні кухонні прилади тануть незамінними помічниками на шляху до здорового способу життя
Мікрохвильовкою або мультиваркою вже нікого не здивуєш. Але для приготування смачної і корисної їжі є ще чимало розумних гаджетів, які допоможуть перейти вам до здорового харчування і позбутися зайвих кілограмів.
Мультипіч
Наші бабусі готували в печі дуже смачні страви. І зараз з’явився сучасний аналог «бабусиної печі» – мультипіч. У ній можна готувати не тільки супи, каші, бісквіти, а й навіть картоплю фрі – абсолютно не шкідливу для дорослих і навіть дітей.
Мультипіч зовні нагадує мультиварку, але має набагато більше функцій. Це конвекційний електроприлад, приготування їжі здійснюється за рахунок циркуляції всередині чаші пекучого повітря. При цьому нагрів йде з усіх боків, завдяки чому страва рівномірно готується практично без використання олії. В результаті ви отримаєте максимально корисні страви: соковите м’ясо зі скоринкою, ароматну запечену рибку з овочами, апетитну картоплю або ніжні булочки.
В арсеналі приладу є кілька автоматичних програм, але можна і самостійно регулювати температуру від +60 до +200 градусів. Керувати дуже легко: на корпусі є кнопки або сенсорна панель.
Потужність в мультипечі досить висока – від 1000 до 1500 Вт, що забезпечує швидку і ефективну роботу агрегату. Для домашнього використання досить обрати прилад з потужністю 700-900 Вт, щоб економно витрачати електроенергію.
При виборі мультипечі врахуйте наступні параметри:
- потужність;
- розмір;
- функціонал;
- комплектацію;
- дизайн.
Особливу увагу зверніть на наявність додаткових аксесуарів: це можуть бути решітки різної висоти, контейнер з роздільником, кошик для фрі, тримач для кришки, мірна ложка, шпажки, деко та інші. Також приділіть увагу покриттю чаші: воно повинно бути антипригарним, тефлоновим або керамічним.
Аерогриль
Це кухонний агрегат, який нічим не поступається мультипечі, навіть перевершує її. Він складається зі скляної колби з кришкою, на якій розташований нагрівальний елемент і вентилятор. Нагрівач гріє повітря, яке потрапляє в колбу через кришку з безліччю отворів, а вентилятор забезпечує його циркуляцію. Продукти, що знаходяться в колбі, рівномірно прогріваються з усіх боків. Один аерогриль повністю замінить мікрохвильову піч, тостер, плиту, духовку, пароварку, мультиварку, електросушарку.
Переваг аерогрилів багато: багатофункціональність, завдяки якій їжа готується без жиру та краще зберігає свої якості в процесі приготування. Є можливість готувати кілька страв одразу. Також у аерогрилі можна сушити гриби, ягоди і фрукти та навіть коптити продукти.
Є у гаджета і незначні недоліки. Наприклад, для розігріву пари тарілок супу його використання невиправдано – обсяг колби в аерогрилю 10-12 л. В іншому ж цей прилад просто незамінний для тих, хто хоче смачно і здорово харчуватися.
Аерогрилі умовно діляться на типи А і Б. До першого відносять аерогрилі з електронним управлінням, декількома швидкостями роботи і відповідною ціною. До типу Б зараховують недорогі аерогрилі з механічним управлінням і одним режимом роботи.
При виборі зверніть увагу на:
- тип управління – механічний і електронний (або сенсорний). Це головний критерій, який ділить аерогрилі на агрегати для приготування їжі і універсальні пристрої, що поєднують в собі духовку, плиту, тостер, мікрохвильовку, сушарку і т.д. Перші простіше і дешевше. Однак їхні можливості обмежені однією швидкістю обдування вентилятора. У других більше швидкостей і режимів роботи. Агрегати з автоматичним управлінням забезпечують більший спектр швидкостей вентилятора.
- обсяг аерогрилю – від 7 до 17 літрів.
- спосіб кріплення кришки. Агрегати зі знімними кришками компактні. Але при роботі кришка створює додаткові складнощі – в руках тримати незручно, потрібна спеціальна підставка. Кришка на кронштейні безпечніша, але потрібен додатковий простір для того, щоб її відкинути.
- тип нагрівального елементу – застосовують трубчастий або галогенний нагрівач.
Електрогриль
Якщо ви справжній цінитель ароматного стейку та ведете здоровий спосіб життя, вам просто необхідний електрогриль – прилад, який приготує смачні страви-гриль прямо на вашій кухні.
Апарат складається з 2 поверхонь для смаження, які щільно стискаються за допомогою пружини, утворюючи таким чином той самий контакт – продуктів і розпечених поверхонь. Освоїти таку побутову техніку здатна навіть далека від кулінарії людина, а створення справжнього шедевра займе лічені хвилини. Цікаво, що деякі моделі електрогрилю автоматично обчислюють товщину стейка і підбирають час для його приготування.
Електрогрилі зручні і прості у використанні, мають різні програми, включаючи жарку і розігрівання їжі, страви готуються швидко за рахунок одночасного обсмаження з обох боків. Без олії! Важливо, що знімні частини можна мити в посудомийній машині, а наявність додаткових піддонів дозволяє готувати велику різноманітність запіканок, бісквітів і т.д. До речі, гаджети бувають різних розмірів і модифікацій (відповідно, це сильно відбивається на вартості товару – від 1 тис. до 8 тис. грн).
При виборі гаджета слід враховувати наступні рекомендації:
- Потужність – чим вона вища, тим швидше готується м’ясо, залишаючись соковитим. Оптимальною вважається потужність від 2000 Вт.
- Форма і розміри. Чим більше порцій будете готувати, тим більша площа поверхонь для смаження знадобиться. Співвідносьте розміри робочих площ кухні і параметри гриля – все-таки це не дуже мініатюрний прилад. І не всі моделі можна зберігати вертикально для економії простору.
Як бачимо, розумні кухонні прилади дійсно можуть перетворити процес приготування їжі на захопливе заняття і зробити ваш раціон корисним.
Читайте також: Чим зайнятися всією родиною під час локдауну: 6 ідей