Світ
“Зимою 2012 року видобуток “Газпрому” сягнув граничних показників. Далі збільшувати виробництво газу монополія вже не могла, що і стало причиною зриву частини поставок до країн Європи”, – пишуть московські “Ведомости” з посиланням на джерела в компанії. Нагадаємо: для того щоб не скористатися газом із спеціально збудованих на Заході України підземних сховищ, тобто заплатити хоча б ціну проданого нам газу – $413 за тисячу кубів, Росія знайшла у лютому за потрібне, як завжди, звинуватити нашу державу в крадіжці транзитного газу.
Країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка) домовилися кредитувати одна одну у національних валютах, а не в доларах.
Екс-президент США Дж. Буш-старший (батько екс-президента Дж. Буша-молодшого) закликав виборців Республіканської партії США підтримати кандидатуру Мітта Ромні.
Мухамеда Мера, відомого як “тулузький терорист”, поховано в рідному місті. На цьому настояв президент Саркозі, заявивши, що як громадянина Франції молодого чоловіка мають поховати на Батьківщині. Батьки Мера збиралися поховати його в Алжирі, звідки самі родом.
Чергового особистого водія продюсера групи “На-На” Баррі Алібасова звинувачують у важкому злочині. Тільки недавно за зґвалтування арештовано одного, як звинуватили у вбивстві вже другого.
Україна
“Нафтогаз України” збирається отримати кредит у 2 млрд. від “Газпрому” для закупівлі в останнього газу, яким будуть заповнюватися українські газосховища.
Російські перевіряльники і Мінагрополітики України розійшлися в оцінках компанії “Гадячсир”. Перші оголосили про суттєві недоліки в технології виробництва, другі – що ніяких зауважень з боку комісії “Росспоживнагляду” не було.
Патріарх Московський і всія Русі Кирило (Гундяєв) заявив, що годинник Breguet за понад 30 тисяч євро йому “підмалювали деякі українські журналісти”. “Це – колаж”, – заявив він, вказуючи на відоме фото патріарха з годинником на руці.
МЗС України повідомило, що з лівійського полону звільнено трьох українців. Ще приблизно 20 громадян України залишаються в Лівії під вартою.
За словами народного депутата і адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка, згідно із новими звинуваченнями, які їй висунуто, екс-прем’єру загрожує до 12 років тюрми додатково. Зазначимо, що в газеті “Голос України” за четвер, 29 березня, подано повний текст звіту тимчасової слідчої комісії Верховної Ради із дослідження газових угод 2009 року.
Область
Уповноважений Президента України з прав дітей Юрій Павленко відвідав Запорізьке СІЗО, де перевірив умови утримання неповнолітніх.