Міську дитячу лікарню №5 було включено до переліку закладів, які надають допомогу дітям, хворим на коронавірус. Медичний заклад приймає пацієнтів від народження до 18 років, які мають підозру на коронавірус та підтверджений діагноз. Також у лікарні є окремий операційний блок для хворих на COVID-19 пацієнтів, яким необхідне оперативне втручання.

Кількість хворих із січня почала зростати, розповів головний лікар Андрій Запорожченко.

-Саме перед новим роком ми виписали всіх наших коронавірусних пацієнтів. Проте після січневих канікул ситуація почала змінюватися – і знову ми спостерігаємо зростання захворюваності. Щоправда, поки що воно не таке стрімке, як у попередній хвилі, та й хвороба загалом протікає легше. Тому і виписка відбувається швидше, адже за короткий термін вдається стабілізувати стан хворого. Якщо восени для цього було потрібно в середньому 10-14 днів, то зараз 4-5 днів, – розповів Андрій Запорожченко.

Зараз у стінах лікарні проходять лікування від коронавірусу 17 дітей. З них троє – у відділенні інтенсивної терапії. Втім, за словами медиків, ускладнень, пов’язаних із дихальною системою, поки що не дуже багато. В основному у пацієнтів спостерігаються ускладнення, пов’язані із хронічними захворюваннями.

Загалом у міській дитячій лікарні №5 передбачено 90 ліжок для коронавірусних хворих. За словами керівництва лікарні, профільне відділення забезпечене всім необхідним – ліжка підключені до системи централізованої подачі кисню, є медпрепарати. Крім того, відділення оснащене апаратами ШВЛ, портативним УЗД та мобільним рентген-апаратом, сучасним лабораторним обладнанням.