На сьогодні існує величезна кількість хитрощів, які допомагають вирішити найважчі побутові завдання і заощадити час
Корисні лайфхаки супроводжують людину протягом її існування, проте першу потребу в них часто починають відчувати саме в шкільні роки. Тому напередодні нового навчального року «Запорозька Січ» підібрала ТОП корисних та дуже простих хитрощів для школярів, які допоможуть учневі «видертися» зі скрутних ситуацій й оптимізувати навчальний процес.
Легке пробудження зранку
- Енергійний і бадьорий ранок здатний задати гарний тон всьому дню, що буде позитивно позначатися на роботі мозку і успішності в школі. Щоб з легкістю засвоювати нову інформацію і не відчувати сонливості протягом дня, слід дотримуватися наступних правил:
- Лягайте спати раніше. Організму, що підростає, потрібно щонайменше 8 годин сну для повного відновлення і відпочинку. Таким чином, щоб прокинутися о 07:00 і підготуватися до школи, слід бути в ліжку не пізніше 23:00.
- Підготуйте шкільне приладдя та одяг заздалегідь. У цьому випадку після пробудження вас не будуть відволікати сторонні думки про те, який наряд вибрати з ранку, і як встигнути все підготувати. До того ж ви зможете довше поспати вранці – хіба це не плюс?
- Виконайте кілька базових фізичних вправ. Це можуть бути нахили до ніг і в сторони, махи руками і ногами, кругові обертання тулубом, потягування вгору. 5-хвилинна зарядка здатна надати позитивний ефект, що бадьорить.
Прийняття контрастного душу допоможе повністю прокинутися. Однак не забувайте суворе правило – починайте з теплої води, а закінчуйте прохолодною.
Що робити, якщо кулькова ручка перестала писати?
Зрозуміло, цей канцелярський предмет коштує недорого, і завжди можна купити новий. Але часом з кожним новим придбанням ми отримуємо ще одну проблемну ручку – вони або не пишуть зовсім, або припиняють залишати сліди на папері через деякий час. І багатьох людей хвилює питання про те, чи можна їх якось реанімувати. Розібратися з цією неприємністю допоможе кілька лайфхаків.
Різко видихніть на кульковий наконечник стрижня і подуйте в нього пару секунд. Сильно струсіть ручку. Схопіть її з боку ковпачка і потрясіть нею, як робите це з градусником при вимірюванні температури. Така маніпуляція допоможе при тих обставинах, якщо бульбашки повітря проникли в стрижень.
Нова ручка часто погано пише через погану обкатку кульки. Саме тому нове «перо» потрібно розписувати, і в деяких випадках слід докласти трохи більше зусиль, ніж зазвичай. Проте, якщо ручка не пише після того, як нею не користувалися пару місяців, зазвичай це означає, що паста сильно загустіла. А якщо не користуватися нею ще довше – то фарба всередині стрижня зовсім засохне.
Для вирішення цієї проблеми знавці радять скористатися одним з 2 способів. Перший – розігріти металевий кінчик запальничкою для того, щоб розм’якшити чорнило. Користуватися дітям ним не рекомендується через те, що відкритий вогонь небезпечний. Другий спосіб – потримати стрижень під гарячою водою. Ця методика більш безпечна. Якщо ж немає можливості скористатися гарячою водою, то можна просто розтерти стрижень в долонях.
Зверніть увагу, що якщо у кулькової ручки випала кулька, то врятувати її вже неможливо. Вставити кульку ніяк не вийде, зате можна забруднитися пастою з голови до ніг. Змиріться із втратою.
Оригінальні ідеї шпаргалок
Якщо ви не встигли підготуватися до важливої ??контрольної роботи, то ще є можливість отримати гарну оцінку за її підсумками. Існують варіанти непомітних шпаргалок, на які не зверне увагу навіть дуже пильний вчитель. Наприклад, друк прозорих наклейок.
Більшість принт-центрів надають послугу з поліграфії сторінок формату А4 на прозорій плівці. Цю плівку не буде видно на ручці, обкладинці зошита тощо. Є і більш дешевий аналог – шпаргалка за допомогою скотча.
Ширину шпаргалки потрібно зробити, виходячи з розмірів клейкої стрічки. Скотч із приєднаною до нього текстовою інформацією на аркуші паперу опускається в воду високої температури (але не киплячу, інакше клейове покриття може оплавитися) на 3-4 хвилини. Після занурені заготовки витягуються з рідини і акуратно відокремлюються одна від одної.
Якщо ви все зробите правильно, то текст або написані формули залишаться на скотчі, а папір – зійде.
Швидке запам’ятовування віршів
Не варто нарікати на погану пам’ять при підготовці домашнього завдання. Досить знати деякі правила ефективного запам’ятовування матеріалу. При заучуванні віршів обов’язково прочитайте твір 3-4 рази вголос. Перепишіть авторський твір на папір, при цьому одночасно промовляючи написане вголос.
Придумайте асоціації. Якщо рядки ніяк не вкладаються в голові, допомогти може асоціативний ряд. Основою асоціації може бути співзвучність або схожість образів. І бажано повторно промовляти вірш перед сном. Ніч мине, а вірш – запам’ятається.
Бувають ситуації, коли деякі місця в поемі ніяк не піддаються заучуванню. Таке трапляється на стику нових думок або циклів. Залиште на долоні позначку зі словом, з якого починається цикл, який важко дається для заучування. Це полегшить процес розповідання вірша в класі.
Мітки на зошитах
Якщо ви купили оптом однакові зошити до навчального року, це може обернутися додатковими клопотами. Існує ризик переплутати їх і взяти на заняття не те шкільне приладдя. Щоб уникнути хаосу в своєму рюкзаку і шафі для шкільного приладдя, на ребрах зошитів відзначте фломастерами їхні куточки за допомогою різних кольорів. Залишиться тільки запам’ятати відтінок для кожної навчальної дисципліни. Зверніть увагу, що для реалізації цього лайфхаку також можуть підійти наклейки або стікери з написами, якщо ширина ребра дозволить закріпити їх.
Конспект на «П’ЯТІРКУ»
На жаль, просте переписування підручника в зошит не допоможе на нудних уроках, а ще, ймовірно, зашкодить запам’ятовуванню нової інформації. І все-таки вести конспекти потрібно, особливо якщо мова йде про старші класи. 11-класникам, які складають різні іспити, стане в пригоді навичка створення крутих конспектів. Не потрібно переписувати весь абзац тексту. Краще вибрати ключові слова, думки і цитати, записати їх на папір і виділити маркером.
Можна записувати інформацію схематично, в таблицю або в довільному вигляді. Головне – щоб було ясно, як саме різні ідеї пов’язані одна з одною. У підручнику можна робити олівцеві позначки на полях, щоб одразу звертати увагу на ті моменти, які вимагають пояснень. Якщо мова йде про математику, то корисно буде виписувати нові формули в кінець зошита – там вони точно не загубляться і завжди будуть під рукою.
Ще кілька невеличких хитрощів
Як не забути про домашні завдання. Без цього лайфхаку не обійдуться ті, хто завжди щось забуває виконати. Порада, насправді, проста – заздалегідь виписуйте на стікер всі завдання, які потрібно виконати протягом дня. Листок потрібно повісити на видне місце, щоб швидко викреслювати виконане. А ще – це корисний лайфхак для виховання самодисципліни.
Випрямлення альбомних листів. Якщо листи А4 пошарпалися в рюкзаку, а на них була зафіксована важлива інформація, то з випрямленням цього паперового носія впорається звичайний принтер. Розгладьте пом’ятий документ руками, щоб він без проблем увійшов до друку. Зробіть принт порожнього документа, і на вашому аркуші не з’явиться жодних нових символів, проте він стане повністю рівним.
Запам’ятовування нових іноземних слів. Сучасні учні у багатьох школах вивчають 2 обов’язкові іноземні мови. Запам’ятовувати іноземні вирази з рясного потоку інформації не завжди просто. Перепишіть всі слова, які важко запам’ятовуються, на стікери і помістіть їх під кришку телефону або на інше видне місце. Тепер вони майже завжди будуть на видноті, і мозок не зможе відмовитися запам’ятати їх.
При належній кмітливості і використанні підручних засобів можна помітно підвищити успішність у школі і полегшити процес до її підготовки. Однак крім життєвих хитрощів не варто забувати про повноцінний сон та здоровий спосіб життя для продуктивної роботи мозку.
Читайте також: Школи Запоріжжя відчинили двері учням