Уряд збільшив фінансування частини тарифів на лікування за програмою державних гарантій медичного обслуговування

В Україні вносять зміни до програма державних гарантій медичного обслуговування населення для спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги. Вона стартувала з 1 квітня. Проте вже в травні центральна влада визнала необхідність її перегляду, оскільки  за фактом медреформа обернулась суттєвим скороченням фінансування галузі та викликала соціальну напругу серед медпрацівників.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, тарифи на лікування, які встановила держава, у багатьох випадках занижені на 30%, або навіть 70%. Тільки в Запоріжжі під ударом через зміни опинились 21 заклад охорони здоров’я вторинного рівня та маи?же 12 тисяч медиків. Недофінансування галузі в місті на 2020 рік склала близько 400 мільйонів гривень. Міська влада і мер Запоріжжя Володимир Буряк неодноразово вимагали від центральної влади переглянути другий етап реформи та перенести строки її впровадження. Проте перегляд, і то частковий, відбувся лише тоді, коли напруження в галузі зросло до критичного рівня.

Наразі Кабінет Міністрів Украі?ни вже вніс зміни до Порядку реалізаціі? програми державних гарантіи? медичного обслуговування населення в 2020 році, повідомляє сайт міськради. Згідно цих змін, тарифи з надання медичноі? допомоги при інсульті та інфаркті збільшені маи?же вдвічі. Також зросте фінансування екстреноі? допомоги. Зокрема, лікування інсультів складатиме 26 947 гривень, інфарктів – 30 108 гривень. Раніше вартість цих послуг була в два рази нижчою. Як відзначають спеціалісти, нові тарифи більш-менш покривають реальні витрати на лікування.

За словами мера Запоріжжя Володимира Буряка, це лише один з перших кроків у напрямку щодо внесення змін до вже діючої медреформи. Важливо, щоб перегляд тарифів на різні види медичної допомоги тривав і надалі, адже розмір більшості з них продовжує залишатися значно нижчим за фактичну вартість цих послуг.

Читайте також: Кількість новостворених місць у дитсадках Запорізької області побила рекорди