З початку року семеро українців звернулись за медичною допомогою через укуси змій

Як повідомляє Центр громадського здоров’я України, минулого року від укусів змій постраждали 363 мешканця країни. Найбільше за допомогою медиків звертались мешканці Львівської області (59 звернень), Дніпропетровської (37) та Запорізької (26) областей.

Укуси гадюк приводять до тяжких наслідків нечасто, стверджують фахівці Центр громадського здоров’я України. У третині випадків вони є абсолютно безболісними та ніяк не шкодять здоров’ю. В 40% випадків є відчуття гострого болю, а у місці укусу з’являється набряк.

Які симптоми при укусі гадюки: через 15-30 хвилин можливі запаморочення, нудота, блювота, діарея, підвищене потовиділення, тахікардія, втрата свідомості, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів. Якщо гадюка вкусила, необхідно одразу звертатись за допомогою до лікарів. 100509543_1947242318733820_868629080889622528_o

Для того, щоб вберегти себе від зустрічі з отруйною змією, необхідно дотримуватись певних правил:

  • Одягайтеся відповідно. Коли вирушаєте до місцевості, де можуть жити змії, обирайте високі черевики та довгі штани з цупкої тканини. Такий одяг допоможе захистити себе від укусів
  • Перевіряйте місця відпочинку. Перед тим, як сісти на траву, камінь, деревину чи колоду – постукайте ціпком, палицею тощо.
  • Не торкайтеся невідомих предметів руками. Змії люблять ховатися у старих пнях, скиртах сіна, під каменями чи стовбурами дерев. Тому до цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.
  • Не рухайтеся. Побачивши змію, не робіть різких рухів та почекайте, поки вона не відповзе.

Читайте також: У Запорізькій області збільшилась кількість хворих на коронавірус