Знайомство із Запоріжжям промисловим розпочалося прямо в аеропорту. Президент оглянув зразки вертолітної техніки, репрезентованої ПАТ “Мотор Січ”. Наступним пунктом спілкування Віктора Януковича із городянами стала обласна дитяча клінічна лікарня, куди він прибув у супроводі голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка, голови облради Павла Матвієнка, Запорізького міського голови Олександра Сіна, народних депутатів В’ячеслава Богуслаєва й Таріела Васадзе. Нагадаємо, що один із старих корпусів лікарні щойно реконструйовано. Глава держави назвав це “хай і невеликою, але знаковою перемогою запоріжців”. Додамо, що для завершення другої черги реконструкції цієї лікарні знадобиться понад 37 млн. гривень.

Кажучи про підвищення соціальних стандартів медичних працівників і взагалі працівників бюджетної галузі, Президент України назвав цифру 861 гривня. На стільки до кінця року підніметься зарплата хірурга вищої категорії. Відповідно, інші працівники можуть, відштовхуючись від цієї суми, приблизно вирахувати підвищення і своєї зарплати. На те, що сказане не стане просто побажанням, вказують економічні показники країни. Два дуже важкі для фінансів держави роки минули, і зараз має стати краще. Зокрема, дефіцит бюджету скорочено з 15 відсотків до 2,5 %, а ВВП зросте майже до 1,5 трильйона гривень.
Важливим пунктом поїздки Президента стало ПАТ “Запорізький автомобілебудівний завод”. Тут після короткої екскурсії Президент України Віктор Янукович, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко та фактичний власник підприємства, народний депутат Таріел Васадзе перерізали червону стрічку і таким чином урочисто відкрили лінію із серійного виробництва автомобіля “ЗАЗ VIDA”. У планах заводчан – уже цього року випустити 16 тисяч таких автівок.
Під час спілкування із журналістами глава держави торкнувся проблеми звільненого 22 березня із ув’язнення Максима Дмитренка. Чоловік через судову помилку просидів майже 8 років за злочин, який скоїв т. зв. “пологівський маніяк” Сергій Ткач. Хоч у Президента, за його власними словами, немає впливу на судову владу, однак він вважає, що чоловікові мають бути компенсовані всі матеріальні та моральні збитки. Це питання має взяти на особистий контроль голова облдержадміністрації О.Пеклушенко.
І взагалі Президента України дуже турбує криміногенна ситуація на Запоріжжі, яку, за його дорученням, мають розглянути на спільній колегії Генпрокуратура і МВС.
Відразу кількох важливих регіональних проблем торкнувся Віктор Янукович під час засідання адміністративно-господарського активу області. “Запорізький край, – заявив Президент України, – один з найпотужніших регіонів, де виробляється майже 5 % внутрішнього валового продукту країни… Саме тут отримують четверту частину всієї електроенергії в Україні, збирають кожен п’ятий автомобіль”. У той же час в області накопичилося чимало дуже серйозних проблем, які вимагають негайного вирішення. Однією із них була названа проблема Молочного лиману – справжньої “природної перлини”, яка гине з вини саме людей.
Стосовно дуже болючої для запоріжців проблеми будівництва мостових переходів через Дніпро, то у відповідь на прохання Олександра Пеклушенка, окрім запланованих цього року 450 мільйонів, виділити ще три мільярди Президент заявив: “Ми зробимо все можливе, щоб здати міст найближчим часом. Намагатимемося зробити це поточного року”.
Президент України дав критичну оцінку стану тваринництва в області, а також всілякому затягуванню розмежування земель державної і комунальної власності. Нищівна критика пролунала з приводу рівня розрахунків за газ. За словами Президента, споживачі регіону розрахувалися лише за 23 відсотки спожитого блакитного палива.
Президент Віктор Янукович публічно зробив низку доручень посадовцям, які його супроводжували. Зокрема, такі: завершення реконструкції Музею запорозького козацтва на Хортиці; прискорення розв’язання проблем заводів “Кремнійполімер” та “Іскра”; визначення обгрунтованих тарифів на електроенергію для алюмінієвого комбінату та феросплавного заводу; передача приміщення Мелітопольського лікеро-горілчаного заводу адміністрації Приазовського природного парку; вивчення можливості прискорення фінансування для створення перинатального центру.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА