Записатися до бібліотеки та обрати книжку можна за лічені хвилини за допомогою телефону

У місті триває масштабна реформа усієї бібліотечної мережі.  За останні півтора року отримали нове життя 6 міських бібліотек, які перетворилися на справжні культурні центри. Записатися до них та обрати книгу тепер можна навіть з дому через телефон.

Запорізькі бібліотеки зараз не впізнати. За останні півтора року отримали нове життя 6 міських закладів, що розташовані по вул. Гоголя, 66, по пр. Соборному, 173, по пр. Маяковського, 7, по вул. Ситова, 6, по вул. Історичній, 45, по вул. Олександрівський, 51. До кінця 2020 року заплановано розпочати реконструкцію ще 2 закладів.

Система, за якою працювали бібліотеки, не змінювалась із 1974 року. Тому міський голова Запоріжжя Володимир Буряк поставив завдання розробити оптимальну реформу бібліотечної мережі міста. У новій концепції розвитку 2 бібліотечні системи міста поєднали, аби зекономити кошти без дублювання посад. Це дало можливість не лише виконувати капітальні ремонти приміщень, але й підвищити заробітну плату працівникам на 10%-20%. Це унікальна в масштабах цілої країни реформа, яка дозволяє зберегти й осучаснити міські бібліотеки та залучити запоріжців до культури читання.

Бібліотеки міста стають справжніми культурними центрами. Наприклад, у будівлі центральної міської бібліотеки для дорослих (вул. Гоголя, 66) відкрився крафтовий музей історії архітектури Запоріжжя. А по вул. Ситова тепер є культурно-мистецький центр, який об’єднує бібліотеку, шахову студію та художню школу. А у бібліотеці по пр. Маяковського планують створити музей спортивної слави Запоріжжя.

Оновлення бібліотек дуже подобається багатьом місцевим жителям, адже в останній рік книжкові заклади значно змінились, стали надавати нові сучасні послуги, і кількість читачів значно зросла. Наприклад, тепер можна обрати книгу по відеодзвінку. З 17 листопада така послуга доступна у бібліотеці по вул. Ладозькій, 26. Читач може зателефонувати бібліотекарю та під час відеорозмови обрати цікаву книгу, щоб потім прийти у бібліотеку та взяти додому. Співробітник бібліотеки порадить, що є по темі, яка цікавить читача, та ознайомить із новими книгами.

Цією послугою можна скористатися з вівторка по суботу з 09:30 до 18:00 (перерва з 13: 00 до 14:00). Вам лише необхідно залишити свої контакти в бібліотеці за номером телефону (061) 707-26-01, вказати зручний для вас час, у який фахівець зв’яжеться з вами по відеодзвінку.

Під час карантину у бібліотеках працює тільки абонемент. Читальні зали тимчасово закриті.

ТОП цікавих книжок

Осінь – кращий час для читання. Зібрали для вас кращі книжки з теплою та затишною атмосферою, – кажуть фахівці бібліотек нашого міста. Та пропонують читачам ТОП цікавих книжок

«Не турбувати! Як сфокусуватися в інформаційному шумі», Кел Ньюпорт

Книжка про найважливішу навичку XXI століття – вміння глибоко фокусуватися. Автор дає поради, як зробити глибоке фокусування основою для виконання будь-яких завдань, дозовано сприймати інформацію, розумно користуватися соціальними мережами, змінити свої звички, щоб концентруватися на роботі та досягати успіху.

«Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка», Фенні Флегг

Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно… Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.

«Місто дівчат», Е.Ґілберт

«Місто дівчат» – новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей».

Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще – історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна.

«Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку», С. Строґац

Математика – це не прісний набір формул. Вона скрізь, якщо знати, куди поглянути. У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі і полюбити його.

«Відверто про Клавдію», Деніел Кіз

Її звали Клавдія Яско. Колись вона звернулася до Деніела Кіза із проханням написати книжку за її історією. Книжка на основі реальних подій. Вона зізналася у вбивстві, якого не скоїла. Чи скоїла?

Читайте також: 9 містичних легенд Запоріжжя